Чинними нормами дійсно передбачені штрафи за перевищення рівня шуму, однак, за словами МОЗ, є нюанс
Міністерство охорони здоровʼя запевняє, що власників генераторів не штрафуватимуть за шум під час роботи цих приладів. МОЗ зазначає, що, згідно з законодавством, норми перевищення рівня шуму не застосовуються під час ліквідації аварійних ситуацій, якими є відключення електроенергії в Україні. Водночас Держпродспоживслужба трактує закон інакше.
Там стверджують, що штрафи за шум генераторів дійсно передбачені чинними нормами. Однак через складну ситуацію в енергетиці регулятор обмежився лише усними попередженнями. Відповідну позицію відомства висловили на своєму офіційному сайті та в коментарі журналістам ТСН.
МОЗ звертає увагу на те, що інтернетом шириться інформація щодо штрафів для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів. Зокрема, ЗМІ та телеграм-канали стверджували це з посиланням на санітарно-гігієнічні норми України, затверджені МОЗ. Відповідні повідомлення також поширюються користувачами через месенджери, додали в міністерстві.
"Міністерство охорони здоров’я роз’яснює, що дана інформація не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються", - йдеться у заяві МОЗ.
Водночас в головному управлінні Держпродспоживслужби Києва у коментарі ТСН зауважили, що дійсно штрафи за перевищення рівня шуму, у тому числі й генераторами, передбачені в законодавстві. Однак там підкреслили, що наразі обмежуватимуться усними попередженнями для власників генераторів.
"Зараз українці переживають енергетичну кризу - постачання електроенергії припиняється на тривалий час. Генератори, які, звісно ж, доволі шумні, фактично рятують малий бізнес. Тому ми не плануємо жорстко карати їх власників", - розповів начальник головного управління Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.
У службі додали, що якщо між громадянами виникає непорозуміння та фіксується перевищення гранично допустимих норм по децибелах, ухвалюється рішення щодо припинення роботи такого генератора. Штрафувати власників генераторів будуть в останню чергу, коли буде неможливо досягнути порозуміння, підкреслив Рубан. Зазначимо, що цей регулятор знаходиться у підпорядкуванні не МОЗ, а Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Згідно з санітарними нормами, допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:
Якщо його порушити, власникові генератора може загрожувати до 255 грн штрафу. В разі повторного порушення штраф зросте до 510 грн. А для юридичних компаній - до 2 550 грн з конфіскацією джерела шуму.
Нагадаємо, у вівторок, 18 червня, по всій території України запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії. Згідно з повідомленням ДТЕК та Укренерго, відключення триватимуть весь день - з 00:00 до 24:00.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.