У Кабміні спростили імпорт генераторів до України та розповіли про перший місяць опалювального сезону

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд призупинив дію шести технічних регламентів, які застосувались на митниці при перетині кордону, а також продажі енергетичного обладнання

Шмигаль, генератори
Уряд спротив бюрократичні перешкоди на імпорт та продаж трансформаторів і генераторів

У п'ятницю, 17 листопада, Кабінет міністрів України прийняв рішення про спрощення завезення в Україну енергетичного обладнання. Зокрема йдеться про генератори й трансформатори. Для імпорту цих товарів не треба буде декларація про відповідність та маркування знаком відповідності.

Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу. За словами, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд призупинив дію шести технічних регламентів, які застосовувалися при завезенні та продажу енергетичного обладнання. 

"Тепер для низки цих товарів не потрібна буде декларація про відповідність та маркування знаком відповідності", — наголосив він. Що таке декларація про відповідність та маркування знаком відповідності, читайте нижче.

Старт опалювального сезону

Окрім того, прем'єр відзначив, що Україна пройшла перший місяць опалювального сезону без надзвичайних ситуацій. Наразі стан енергетики стабільний. Дефіциту електроенергії немає. Опалювальний сезон вже стартував у всіх областях країни.

"Україна зараз повністю забезпечила себе необхідною кількістю енергоресурсів. У наших сховищах майже 16 млрд кубічних метрів газу. Запаси вугілля на складах — 1,1 млн тонн", — сказав він.

Зараз продовжується ремонт і захист ключових вузлів енергосистеми. Енергетикам вдалося відновити майже 1,9 ГВт генерувальних потужностей. До кінця року планується відновити ще 1,3 ГВт додаткової потужності, повідомив голова уряду. "Атомна генерація працює. Теплова генерація працює, гідроенергетика працює. Виконано величезну роботу з відновлення мереж, захисту підстанцій та іншого критичного обладнання", - заявив прем'єр.

Також він зазначив, що США передали українським громадам 22 мобільні котельні. Плануються нові майбутні поставки.  Україна успішно розширила можливості в імпорті електроенергії з ЄС. Зараз наша країна здатна отримувати від європейців до 1,2 ГВт потужності, тоді як рік тому — 500 МВт.

Що таке декларація та маркування знаком відповідності

Декларація відповідності – це документ, що видається постачальником, виробником або уповноваженою ним особою, який засвідчує, що продукція відповідає певним вимогам. Декларацію відповідності зазвичай отримують на одну ввезену партію продукції, так і на серійне виробництво. Виробник оформлює відповідну заяву, де гарантує відповідність продукції вимогам, які встановлені законодавством. 

Оцінка відповідності - це процес, за допомогою якого встановлюється, чи відповідає товар вимогам безпеки. Він проводиться на підставі доказів відповідності товару або його випробувань. 

Також виробник має обрати модулі оцінки відповідності, які є різними методами, які використовуються для оцінки відповідності товару. Вибір модуля оцінки відповідності залежить від виду товару, його складності та ступеня небезпеки. 

Окрім того, продавець також має і дотримуватись технічних регламентів під час цього процесу. Ці нормативні акти встановлюють вимоги безпеки до товарів. На цей час в Україні діють понад 40 технічних регламентів. Перелік продукції, на яку поширюється дія технічних регламентів, постійно зростає. Щоб продавати продукцію в Україні, кожна людина має переконатися, що товар відповідає вимогам безпеки. Для цього й оформлюється декларація відповідності.

Національний знак відповідності на продукцію, яка відповідає українським правилам безпеки. Він показує, що продукція безпечна для використання. Також його ставлять лише на ту продукцію, яка відповідає технічним регламентам з підтвердження відповідності. Знак можна поставити на саму продукцію, на її упакування або в документацію, яка додається до продукції. Він має бути добре видним, щоб його можна було легко прочитати. Виробник має право маркувати продукцію цим знаком виключно тільки за позитивними результатами виробничого контролю. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube