Через негоду у двох регіонах України знеструмлено близько 2 тисяч абонентів
У двох прифронтових областях окупанти обстріляли енергетичні об’єкти. До кінця доби застосовуються обмеження електропостачання споживачів. Про це 17 червня повідомили у пресслужбі міністерства енергетики України.
Минулої доби, 16 червня, для дотримання безпечної роботи системи передачі та недопущення перевантаження мережі у західних регіонах обмежувалося виробництво електроенергії з ВДЕ. 17 червня застосування графіків погодинних відключень заплановано з 08:00 до 24:00.
"Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80% електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови", - вказується у повідомленні.
Ворог обстріляв обладнання одного з енергетичних об’єктів на півдні країни. Пошкоджено будівлю та електричний кабель. Персонал не постраждав.
В іншому прифронтовому регіоні під час обстрілу зафіксовано влучання в об’єкт газової інфраструктури. Є пошкоджене обладнання. Персонал не постраждав. Через негоду у Сумській та Чернігівській областях знеструмлено близько 2 тисяч абонентів у 14 населених пунктах. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – понад 27 тисяч МВт-год. Експорту не передбачається.
У наступні декілька тижнів ситуація в енергосистемі України буде набагато важчою, ніж 16 червня. З 11:00 до 23:00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж у решту часу доби. Про це в ефірі «Суспільного» повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, так триватиме, орієнтовно, до кінця липня.
«Це пов’язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому треба готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутніми у нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, в години пікового споживання, скажімо так – досить суттєвими… Глобально у нас на тривалість відключень, на величину дефіциту впливають три фактори. Це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку. Це величини імпорту. І це погода, яка впливає на споживання», - сказав Кудрицький.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.