Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«На все те в житті, що не можу описати словами, я реагую піснями. «Ізюм» та «Усі в мені» — рефлексія на особисте знайомство зі злом, якого раніше не знала, і добром, яке йому протидіє. Пісню «Усі в мені» написала, коли почала втрачати героїв, яких встигла полюбити, і серце стало домом для їхнього безсмертя».
Прем'єр-міністр вважає, що міністерствам потрібні невеликі команди, але з якісних аналітиків та помічників
В уряді України розглядають реформу всього державного сектора, наразі триває дискусія, якою вона має бути. В результаті можуть зменшити кількість міністерств - з 20 до 15 чи 16. Про це в інтервʼю Forbes заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Ідеальна модель Кабміну – 15-16 потужних міністерств та 5-6 потужних віцепремʼєрів. Це все комплексна реформа, над якою ми працюємо цього року. Зараз іде аналіз роботи міністерств», – каже Шмигаль.
За його словами, планується об'єднати бек-офіси міністерств. Шмигаль вважає, що немає сенсу в кожному міністерстві тримати бухгалтерію чи підрозділи, які готують проєкти постанов. Це можна робити у секретаріаті, який відповідає за бюрократичні завдання.
«Моя мрія, щоб уряд помістився в цій будівлі на Грушевського. Щоб усередині уряду було запроваджено диджитальну систему, курʼєри не їздили по Києву, документообіг був миттєвий, а координація колосальна... Міністерства та міністри повинні виконувати основну роботу – формувати політику. Для цього їм потрібні невеликі команди з якісних аналітиків, помічників», – додав прем'єр-міністр.
Він зазначив, що паралельно з цим відбувається аналіз роботи центральних органів виконавчої влади, разом із Мінцифрою триває робота над диджиталізацією процесів. Бо неможливо просто скоротити третину співробітників.
У червні 2022 року стало відомо, що Верховна Рада й уряд готуються суттєво скоротити державний апарат. Відповідне доручення дав президент Володимир Зеленський. За даними Нацагентства з державної служби, станом на кінець 2021 року в держорганах нараховувалося 204 869 штатних посад, на яких працювало 171 469 людей. Найбільше чиновників – у центральних органах виконавчої влади, майже 100 000 осіб. Це не лише міністерства, а й різноманітні служби, агентства й інспекції, наприклад Державна митна служба, Пенсійний фонд, Держспоживстандарт. Майже 30 000 людей працюють в обласних, міських і районних держадміністраціях.
У серпні в Офісі президента тривало активне обговорення реформи всієї системи держуправління. Проте остаточного рішення про її впровадження не було. Реформа держуправління, найімовірніше, передбачатиме значну диджиталізацію і, відповідно, скорочення апарату. Зазначається, що людям, які підпадатимуть під оптимізацію, запропонують компенсації та допоможуть із працевлаштуванням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.