В Україні дозволили відтермінування боргів за банківським кредитом: хто може скористатися

Борги не спишуть, а реструктуризують - про це потрібно домовлятися безпосередньо з банком

Верховна Рада України
Верховна Рада України прийняла новий закон

У суботу, 10 червня, Верховна Рада України прийняла два закони про введення обов'язкової реструктуризації боргу за споживчі кредити, які люди брали в банку. Цим правом можуть скористатися не всі, а лише громадяни України з територій, на яких тривають бойові дії, або ж з окупованих росією земель. 

Про це повідомляє у своєму Telegram-каналі народний Депутат Ярослав Железняк. 

"За законопроекти №9051 та №9052 - запровадження обов'язкової реструктуризації споживчих кредитів для людей з територій, які зачепила війна під час воєнного стану та 30 днів після нього проголосували в цілому 264 та 256 народних депутатів відповідно", - написав він.

Отже, право на це мають люди з договорами про споживчий кредит, якщо місцем їхнього постійного проживання (або покинутим місцем постійного проживання) є територія, на якій ведуться (або велися) бойові дії. Також відтермінувати кредит можуть ті, чиї домівки поки що перебувають на тимчасово окупованих росією територіях.

Нагадаємо, навесні 2022 року ВР ухвалила закон України 2120-IX, за яким люди, які оформлювали кредити в банках, отримали два привілеї: не отримувати штрафи за прострочені кредити та не отримувати підвищення процентної ставки на суму позики

Кредитні канікули - це не прощення боргу

Платити все одно доведеться. Якщо ви хочете зробити відтермінування, потрібно домовитися безпосередньо з банком. Адже відтермінування сплати боргу не є його прощенням. Це лише пауза у розрахунках клієнта з банком під час воєнного стану в країні або ж на той термін, який буде обговорено. Кредитні канікули не зменшують суму вашого боргу. 

Домовленість між банком і позичальником може бути добровільною. Деякі банки навіть самостійно ініціюють відтермінування сплати за позиками Якщо клієнт відчуває, що через падіння доходів не може платити кредит, варто звертатися до банку.

Як писав Інформатор, киянин намагався через суд скасувати борг перед банком, який за його документами взяли шахраї, але суддя йому не повірив.

Ми також розповідали, що борги українців за електроенергію вноситимуть у кредитну історію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube