Чоловік намагався скасувати борг по кредиту: що вирішив суд

У листопаді 2022 року суддя Голосіївського районного суду Києва розбиралася, чи дійсно кредит брали шахраї, чи чоловік не хоче повертати борг.

шахрайство
Постраждалий звернувся до поліції

На початку 2018 року чоловік під час користування додатком Приват 24 помітив, що по його картці ПриватБанку зменшується кредитний ліміт.

Чоловік подав заявку до «Українського бюро кредитних історій», щоб дізнатися, що відбувається з його історією позик. Коли він отримав звіт, то знайшов невідомий для себе кредит, який на нього оформили у жовтні 2017 року.

Начебто він брав у кредит 2 000 гривень та через несплату заборгував понад 10 тисяч. Також у кредитній історії чоловік знайшов дані про компанію, яка надала кошти. Це була «Фінансова компанія «Гелексі».

«До цього моменту...він ніколи не знав про існування та діяльність даної компанії і ніколи не знав про існування та діяльність сайту відповідача», - йдеться у матеріалах справи на сайті судового реєстру.

Чоловік звернувся до поліції, та за його заявою у червні 2018 року було відкрито кримінальне провадження. Також постраждалий написав листа до компанії та пояснив ситуацію. Він просив надіслати кредитну угоду, провести внутрішню службову перевірку та анулювати заборгованість.

Що було у суді

Чоловік просив визнати кредитну угоду недійсною.

Проте у компанії-кредитора вважали, що угоду ніхто не скасовував, тому вона чинна та гроші потрібно повертати. Однак чоловік наполягав, що не визнає заборгованість, тому що договір був укладений без його участі та без його волі.

«За весь час (чоловіком) не було вчинено дій, які б свідчили, що він визнає даний договір. Зокрема, не здійснив жодної оплати по договору позики. Вказує про те, що не отримував на жоден із своїх телефонів ідентифікатор, не реєструвався в інформаційно-телекомунікаційній системі (компанії)», - йдеться у поясненнях постраждалого.

В компанії «Гелексі» пояснили, що перед тим, як давати у борг, їх клієнти проходять перевірку.

«Згідно з алгоритмом відповідач здійснює скоринг клієнта, який включає перевірку особистих даних, паспортних, інших даних клієнта, кредитної історії клієнта в бюро кредитних історій та базі МВС України, перевірку за внутрішніми правилами скорингу компанії та інші дії з ідентифікації та верифікації клієнта», - пояснили у фінансовій фірмі.

Нібито тільки після проходження перевірки з чоловіком уклали угоду та дали у борг 2 тисячі гривень. До того ж в компанії вважали, що звернення до поліції – це ще не вирок суду. Тому запропонували суду ставитися до цієї інформації критично.

Коли суддя стала розглядати докази, то з’ясувалося, що кримінальне провадження закрили.

«У цій постанові вказано, що в ході досудового розслідування не було здобуто доказів, які б вказували на те, що в діях будь-кого наявний склад кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України, - йдеться в рішенні суду. - Жодних доказів на підтвердження того, що вказаний рахунок був відкритий на ім`я особи, яка шахрайським способом отримала від відповідача кредитні кошти, позивачем до матеріалів справи не надано».

На думку суду, це спростовувало доводи чоловіка, що договір позики був оформлений поза його волею. Тому у листопаді 2022 року суддя Голосіївського районного суду Києва Ірина Ольшевська вирішила, що в неї немає підстав визнавати угоду недійсною.

На це рішення подали скаргу. останнє засідання мало пройти 25 травня, проте його результатів на момент підготовки матеріалу ще не було у судовому реєстрі.

Інформатор писав, що у ПриватБанку розповіли, як можна повернути кошти, вкрадені шахраями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube