“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На Тайвані амеба, відома як «пожирач мозку», за лічені дні вбила тридцятирічну жінку
Тридцятирічна тайванка померла через напад одноклітинних паразитів після того, як скупалася у водоймі. До її мозку через ніс проникла амеба виду Naegleria fowleri. Паразит вбиває жертву у 99 % випадків захворювання.
За даними Центру з контролю за захворюваннями Тайваню, 26 липня жінка почала скаржитися на біль у голові та зниження рухливості шиї та плечей. Згодом з’явилася висока температура, біль у шиї та судоми. У лікарні діагностували енцефаліт з невідомої причини. А вже через чотири дні пацієнтка померла.
Причину захворювання виявили лише в лабораторії. Збудник — Naegleria fowleri — проживає в теплих водоймах. Відомо що жінка незадовго до появи симптомів відвідувала аквапарк.
Досі інфекція була доволі рідкісною — попередній випадок був зареєстрований на Тайвані у 2011 році. Але наприкінці 2022 року два випадки захворювання на Naegleria fowleri, теж із летальними наслідками, зафіксували в громадян Південної Кореї, які незадовго до цього повернулися з Таїланду, а також у підлітка в Індії. Раніше випадки захворювання фіксували в Пакистані, Європі та США.
Naegleria fowleri — це одноклітинний паразит, який живе в прісноводних водоймах. Може виживати за температури +46 °C. У разі похолодання утворює захисну оболонку.
Амеба проникає в організм людини із зараженою водою. Вода має знаходитися в носі людини досить довго, щоб амеба проникла в нюховий нерв. Якщо заражену воду випити — наслідків не буде. Інкубаційний період — 1–7 днів. У цей час хворий відчуває сильний головний біль, лихоманку, біль та сухість у горлі, нудоту, втрату нюху, висока температура. Приблизно на 10-й день настає кома і смерть.
Раніше ми розповідали про те, що лихоманка Денге загрожує людству. Інформатор також писав про прихований вид депресії, які виявили вчені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.