"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
На Тайвані амеба, відома як «пожирач мозку», за лічені дні вбила тридцятирічну жінку
Тридцятирічна тайванка померла через напад одноклітинних паразитів після того, як скупалася у водоймі. До її мозку через ніс проникла амеба виду Naegleria fowleri. Паразит вбиває жертву у 99 % випадків захворювання.
За даними Центру з контролю за захворюваннями Тайваню, 26 липня жінка почала скаржитися на біль у голові та зниження рухливості шиї та плечей. Згодом з’явилася висока температура, біль у шиї та судоми. У лікарні діагностували енцефаліт з невідомої причини. А вже через чотири дні пацієнтка померла.
Причину захворювання виявили лише в лабораторії. Збудник — Naegleria fowleri — проживає в теплих водоймах. Відомо що жінка незадовго до появи симптомів відвідувала аквапарк.
Досі інфекція була доволі рідкісною — попередній випадок був зареєстрований на Тайвані у 2011 році. Але наприкінці 2022 року два випадки захворювання на Naegleria fowleri, теж із летальними наслідками, зафіксували в громадян Південної Кореї, які незадовго до цього повернулися з Таїланду, а також у підлітка в Індії. Раніше випадки захворювання фіксували в Пакистані, Європі та США.
Naegleria fowleri — це одноклітинний паразит, який живе в прісноводних водоймах. Може виживати за температури +46 °C. У разі похолодання утворює захисну оболонку.
Амеба проникає в організм людини із зараженою водою. Вода має знаходитися в носі людини досить довго, щоб амеба проникла в нюховий нерв. Якщо заражену воду випити — наслідків не буде. Інкубаційний період — 1–7 днів. У цей час хворий відчуває сильний головний біль, лихоманку, біль та сухість у горлі, нудоту, втрату нюху, висока температура. Приблизно на 10-й день настає кома і смерть.
Раніше ми розповідали про те, що лихоманка Денге загрожує людству. Інформатор також писав про прихований вид депресії, які виявили вчені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.