В США підібрали командувача для Групи сприяння безпеці України: хто ним стане

Сформовану союзниками групу SAG-U очолить генерал-майор Баззард, керівник навчального центру США

Генерал Кертіс Баззард
Баззард – один з найдосвідченіших генералів в американській армії

В США призначили керівника Групи сприяння безпеці України (SAG-U), яку союзники переформували за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні. Ним став генерал-майор Кертіс Баззард, керівник Навчального центру Армії США. Група SAG-U – це окреме командування сил НАТО, яке працює на базі США у Німеччині.

У Пентагоні опублікували офіційне повідомлення про те, що президент США Джозеф Байден схвалив призначення Баззарда на посаду керівника SAG-U із підвищенням до генерал-лейтенанта. Тепер призначення повинен затвердити Сенат США.

"Останнім часом Баззард обіймав посаду генерала-командувача Центру передового досвіду армії США у Форт-Мур, штат Джорджія", – сказано у повідомленні.

Американське видання Stars and Stripes зазначає, що Баззард – один з найдосвідченіших генералів Армії США. На новій посаді він очолить групу з понад 700 військових, яка веде свою діяльність на базі штаб-квартири Сухопутних військ США в Європі та Африці у Вісбадені. Група була створена у 2022 році, наразі там командує генерал-лейтенант армії США Антоніо Агуто-молодший.

"Надалі НАТО візьме на себе керівництво, координацію та надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки", – написало видання, додавши, що місія буде захищена від впливу експрезидента Дональда Трампа, навіть якщо йому вдасться виграти вибори в США.

Саміт НАТО та захист від Трампа

У світлі потенційного президентства Дональда Трампа, партнери України в НАТО вживають заходів для захисту військової допомоги альянсу від можливого впливу політика. Трамп неодноразово заявляв, що зможе завершити війну між Росією та Україною "за 24 години", що може означати тиск на Україну для відмови від окупованого Криму та інших територій. В іншому випадку, Україна може втратити доступ до американської зброї та допомоги.

Саміт НАТО став дуже продуктивним для України. Кілька країн світу оголосили про надання великих пакетів допомоги Україні. Серед них Норвегія, яка оголосила про виділення 1 млрд норвезьких крон (майже 93 млн доларів) на ППО. Восени цього року разом з Німеччиною вона планує придбати та поставити нашій країні батарею ЗРК IRIS-T.

Також прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що її країна має віддати Україні всі свої засоби ППО. Цей крок є свідченням наростальної рішучості країн Заходу допомогти Україні перемогти у війні з Росією. Президент США Джо Байден теж оголосив про нові системи ППО, винищувачі F-16 та фінансову підтримку для України. Йдеться про пакет допомоги у $225 млн.

США, Німеччина та Румунія відправлять Україні три системи Patriot, а Нідерланди разом з іншими союзниками зберуть ще одну. Італія надасть Україні систему SAMP-T. Країни НАТО також узгодили декларацію, яка передбачає надання Україні базового фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом наступного року та забезпечення стабільної підтримки у питаннях безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube