В Раді запропонували роздавати повістки українцям через месенджери: деталі

Читать на русском

Законодавці вважають несправедливим, що особи, які проживають не за місцем прописки уникають відвідин військкоматів

Читать на русском
Повістка через месенежр
Технічні можливості для цього вже є

Законодавці вважають несправедливим, що особи, які проживають не за місцем прописки уникають відвідин військкоматів

У Верховній Раді розглядають можливість дозволити використання месенджерів для надсилання повісток військовозобов'язаним про необхідність з’явитися до військкомату . Ініціатива покликана унеможливити створення конфліктних ситуацій під час особистого вручення повісток, а також для того, щоб зобов’язати з’явитися до центрів комплектації та соціальної підтримки осіб, які не проживають за місцем прописки. Умови для цього склалися, адже напередодні війни в основному була сформована база телефонних номерів військовозобов’язаних.

Наразі розробляють законодавчі підстави для реалізації цього рішення, заявив у середу, 29 березня, член комітету Верховної Ради з питань національної оборони, безпеки та розвідки Федір Веніславський в ефірі національного телемарафону. За його словами, «технічні можливості дозволяють доставляти повістки онлайн». Подібна система вже успішно апробована під час вручення повісток до суду.

«Ми розглядаємо на сьогодні на рівні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, у парламенті в цілому удосконалення законодавчих підстав для того, щоб ТЦК більш системно й менш конфліктно міг вручати ці повістки. Наприклад, у кримінально-процесуальному кодексі й адміністративно-процесуальних є вже можливість повідомлення про час судового засідання за допомогою різних месенджерів у телефоні. Чому так само не екстраполювати цю ситуацію на військовозобов’язаних?» — заявив Веніславський.

Навіщо це потрібно

Веніславський визнав, що в Україні з мобілізацією дійсно є певні проблеми. За словами законодавця, є багато внутрішньо переміщених осіб, а також людей призовного віку, які можуть бути мобілізовані. Проте вони не проживають за місцем прописки, тому немає можливості їх викликати до військкомату, щоб з’ясувати деякі питання з військовим обліком чи призвати їх. За його словами, повідомлення, яке приходитиме на смартфон, міститиме дані, куди та на котру годину повинен з’явитися військовозобов’язаний.

Він додав, що це сприятиме пришвидшенню процесу та усуне деякі бюрократичні проблеми. Водночас депутат не повідомив, як буде відбуватися верифікація особи, якій надсилатимуть повістку. В Україні неявка до військкомату прирівнюється до ухилення від мобілізації. В умовах воєнного стану це кримінальне правопорушення, за яке можуть позбавити волі на строк від 3 до 5 років.

Мобілізація в Україні

Якщо росія з Білоруссю відкриють другий фронт, мобілізацію в Україні посилять, заявив лідер головної партії України "Слуга народу" Давид Арабія. Може йтися про формування восьми бригад.

Активна мобілізація пов’язана з тим, що Україна готується до контрнаступу тому потрібно збільшувати контингент, щоб були люди, які зможуть замінити поранених, а також тих, хто довгий час на передовій.

Раніше ми писали про те, що Ганна Маляр розповіла, чи виписуватимуть повістки в Дії. Інформатор також пояснював, чи буде в Україні демобілізація, якщо війна затягнеться. А ще ми писали про те, як студент очної форми судився з воєнкоматом через мобілізацію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.