Кабмін готується розглянути постанову про "єБронювання": що про нього відомо

Читать на русском

Йдеться про цифровізацію процесу бронювання працівників важливих підприємств

Читать на русском
Електронне бронювання від Кабміна
Розробляє проєкт Мінекономіки, а участь беруть майже всі держустанови України

Йдеться про цифровізацію процесу бронювання працівників важливих підприємств

Кабінет міністрів України готується до розгляду нової постанови про так зване "єБронювання". Під цим розуміється цифровізація процесу бронювання працівників важливих підприємств. Проєкт наразі є експериментальним. 

Розробкою займалося Мінекономіки та ще безліч держустанов. Про деталі ініціативи розповів портал AIN.UA. 

За даними проєкту постанову, витяг, який буде підтверджувати бронь працівника, формуватиметься в електронній формі в "Дії". Також буде сформований спеціальний QR-код. Зазначимо, що витяг вважатиметься дійсним лише за наявності коду.

Керівники підприємства чи організації будуть подавати списки співробітників на бронювання через електронну форму в "Портал.Дія". Список складається в довільній формі, головне - зміст. Уся відповідальність за список, актуальність та достовірність відомостей — на керівнику підприємства.

Що стосується ФОПів, то згідно з текстом проєкту постанови можна зробити висновок, що підприємці не підлягають бронюванню за запропонованою процедурою, оскільки йдеться про перебування кандидата на бронюванні в трудових відносинах із підприємством. А підприємець працює сам на себе. 

Про відмову в бронюванні співробітника керівників підприємств сповіщатимуть засобами "Порталу.Дія". Відмовити можуть, якщо:

  • дані про співробітника не збігатимуться із даними у ЄДР;
  • дані про співробітника відсутні у ЄДР;
  • Відсутність даних про трудові відносини між співробітником та підприємством (установою, організацією) у ЄДР.

Рада готує модель "економічного бронювання"

Нагадаємо, зараз у Верховній Раді розробляють ще одну модель броні від мобілізації. Йдеться про так зване "економічне бронювання". Вона дозволить бронювати до половини всіх військовозобов'язаних співробітників. 

Серед основних умов бронювання вказана відсутність податкових боргів і сплата військового збору на кожного працівника за формулою 1,5% від зарплати плюс фіксована ставка в розмірі 20 тисяч гривень на місяць. Для ФОПів діятиме додаткова вимога: надання довідки про наявність обороту на суму, не меншу за вартість трьох місяців бронювання. Зазначимо, що дозволу на виїзд за кордон таке бронювання не дає. 

Втім, експерти вже критикують дану модель від Верховної Ради. Зокрема, через те, що вона сприятиме зростанню дискримінації та економічної нерівності. Таку думку в коментарі "Інформатору" висловив юрист Ігор Фещенко.

"Якщо в людини зарплата буде не 35 тисяч, як хочуть встановити, а 19 чи 18... Це так само досить велика зарплата... Але багато людей працюють, мають важливі професії, сплачують податки, але вони не зможуть забронюватися, а люди, компанії, у яких більша маржинальність... Вони легко собі дозволять встановити зарплати в 35 тисяч... Тобто це буде вже таке узаконене відкуплення від мобілізації. Тому так. Це - дискримінація", - вважає Фещенко. 

Раніше ми вже писали про ідею "економічного бронювання" від мобілізації. Ми розповідали, чому експерти вважають її дискримінаційною. "Інформатор" також докладно писав про те, яким чином пропонується бронювати працівників від призову. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.