Колишній приймальник-розподільник у Варшаві невдовзі перетвориться на сучасний торговий центр
У Варшаві закрили притулок для українських біженців. Він був домівкою для тисяч жінок і дітей, які рятувалися від війни в Україні. Тепер на місці колишнього приймальника-розподільника планується відкриття нового торгового центру.
Про це пише Ukrainian in Poland. Центр для біженців з України, що знаходився на вулиці Модлінській 6Д, був єдиною надією для біженців. Але його ліквідували у 2023 році, а його мешканців змусили покинути приміщення, де вони жили.
Таке рішення викликало багато обурення, особливо в контексті все ще триваючої війни в Україні та безперервного припливу біженців, які потребують допомоги. Центр довгий час був важливим пунктом підтримки для тих, хто рятувався від війни, пропонуючи притулок, юридичну допомогу та гуманітарну підтримку.
Колишній приймальник-розподільник невдовзі перетвориться на сучасний торговий центр. Це викликало неоднозначну реакцію серед місцевих мешканців, які пам'ятають про первинне призначення цієї будівлі. Рішення про створення тут комерційного простору було прийнято в контексті динамічного розвитку прилеглої території та зростаючого попиту на роздрібні послуги в цій частині Варшави.
Закриття приймального центру на Модлінській викликало численні реакції громадськості. Деякі мешканці Варшави та гуманітарні організації висловили своє невдоволення тим, що місце, яке слугувало для допомоги найбільш нужденним, перетворили на комерційний об’єкт. Біженці, які там перебували, були змушені шукати інший притулок, що для багатьох з них стало серйозним викликом.
Своєю чергою інвестори нового торгового комплексу, який повстає на місці колишнього центру для біженців, розраховують на успіх. Він, на їхню думку, привабить як мешканців, так і гостей міста, пропонуючи широкий спектр магазинів та послуг.
Країни Європи продовжують підтримувати українських біженців. Їм надають грошову допомогу, а також сприяють влаштуванню на роботу та отриманню житла. У трійці лідерів за кількістю переселенців з України перебувають три країни ЄС, це Німеччина, Польща та Чехія. Сумарно ці країни забезпечили притулок для майже 2,5 млн українців.
Станом на серпень 2024 року, у країнах ЄС перебувають 4 315 695 людей із тимчасовим захистом. Зокрема, кількість серед них українців зросла на 52 500 порівняно із даними на кінець травня (4 263 195 людей). Найбільше українців з тимчасовим захистом у ЄС перебувають у Німеччині (1,3 млн), Польщі (965 тис.) та Чехії (360 тис.) При цьому зменшується кількість українських біженців в Естонії (-1 245 осіб або -3,7%) та Франції (-80 осіб або -0,1%).
Українські біженці, які вимушено залишили свої домівки, поступово адаптуються до нового життя за кордоном, багато хто вже обзавівся роботою, житлом та будує плани на майбутнє. Однак, попри інтеграцію, більшість все ж таки мріють повернутися в Україну. Водночас значна частина біженців ще не прийняла остаточного рішення щодо свого майбутнього.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.