В Молдові з'явиться система обліку українських біженців UAHELP

В Молдові з'явиться інформаційна система UAHELP, яка дасть змогу відстежувати облік і розподіл грошової підтримки біженців з України

Біженці в Молдові
У рамках UAHELP також створять базу даних усіх запитів біженців

У Молдові з'явиться нова державна інформаційна система UAHELP. В ній вестимуть облік центрів розміщення українських біженців, їхніх постояльців, одержувачів допомоги й молдовських сімей, які приймають у себе біженців. Вона має запрацювати вже найближчим часом.

Про це пише видання Newsmaker. Очікується, що уряд Молдови схвалить регламент системи UAHELP вже 28 серпня.

Реєструвати в системі будуть молдовські сім'ї, які приймають у себе щонайменше двох біженців на час від семи днів і довше. Також і самих біженців, які отримують допомогу від партнерів з розвитку.

"Інформаційна система UAHELP дасть змогу відстежувати облік і розподіл грошової підтримки, наданої переміщеним особам, зокрема грошової допомоги, виданої сім'ям, що приймають, міжнародними партнерами", - йдеться в інформаційній записці до проєкту.

У рамках UAHELP також створять базу даних усіх запитів біженців, які надходять на "зелену лінію" і в центри розміщення біженців. Очікується, що інформація на сайті буде доступна румунською, українською, англійською та російською мовами. Перший рік роботи системи профінансують партнери з розвитку, у 2026 році з держбюджету на це виділять 100 тисяч леїв.

Українські біженці за кордоном

Так, значна частина українських біженців перебуває в Нідерландах. Зараз українці, які прибувають до країни, переважно мають самі подбати про пошук житла. Минулого тижня розташований в Утрехті тимчасовий притулок для біженців з України зупинив прийом людей через перевантаження. Наразі влада Нідерландів хоче стягти з українців плату за притулки. Депутати парламенту Нідерландів закликали уряд допомогти муніципалітетам зібрати фінансові внески від українських біженців, які працюють, за їхній притулок. Така норма набула чинності з 1 липня, але часто вона не виконується.

А уряд Литви ухвалив рішення про продовження терміну тимчасового захисту для українських біженців. Посвідки на проживання, що мали бути чинними до 4 березня 2025 року, продовжили ще на рік - до 4 березня 2026 року. Кожен день Департамент міграції Литви реєструє близько 30-40 нових заяв на отримання дозволу на тимчасове проживання в країні.

Нагадаємо, Європа не хоче відпускати українських біженців - у Bloomberg назвали основну причину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube