В майбутньому після завершення війни громадянам України платитимуть фінансову допомогу за повернення додому
Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення про фінансову допомогу українцям за кордоном. Після завершення війни тим громадянам, які вирішать повернутися додому, платитимуть гроші від ЄС. Однак дану ініціативу ще має підтримати вся ПАРЄ.
Про це написав нардеп від "Євросолідарності", член Асамблеї Олексій Гончаренко. Він зробив допис у своєму Telegram.
За словами Гончаренка, механізм дії має бути наступним. Після того, як остаточно завершиться війна, українці стануть повертатися додому. А для того, аби додатково їх мотивувати, Європейський Союз буде допомагати таким людям фінансово. Рішення ухвалюватимуться на рівні окремих країн, де перебувають українці.
"Ця норма була додана в велику доповідь, яку ми готуємо в міграційному Комітет ПАРЄ по Україні. Це дуже важливе рішення!" - каже Гончаренко.
Втім, варто зазначити, що поки що йдеться лише про рішення міграційного комітету. Тепер потрібно, аби вся ПАРЄ ухвалила це рішення.
Слід нагадати, що в Європі вже не перший місяць йдуть розмови про повернення додому українських біженців. Правда, передусім йдеться про ухилянтів від військової служби та/або чоловіків, які потрапили в ЄС нелегально вже після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Зокрема, за повернення ухилянтів додому виступає Швейцарія. В Чехії також заявили, що не підтримувать соціально тих, хто ухиляється від служби. Щобільше, чеська держава вже планує виділяти фінансову допомогу взагалі всім українцям, які вирішать повернутися додому. Аналогічні заяви робили також в Німеччині.
Водночас про примусове видворення поки що не йдеться. Адже українці - це зазвичай дуже працьоваті люди, які до того ж швидко асимілюється. В одній тільки Польщі наші громадяни працюють так, що вже підняли їй ВВП на цілі відсотки (це дуже багато). І тепер Варшава каже, що якщо сотні тисяч українців раптово повернуться додому, це спричинить економічний колапс.
Резюмуючи, Європейський Союз може сприяти поверненню соціально "важких" людей. Це непрацюючі жінки, або ж літні люди чи ті, хто постійно "сидить" на допомозі від держави та нічого не робить. Але працюючі та економічно активні громадяни України потрібні Європі так само, як Україні. І висилати таких людей додому в європейських урядів немає жодного резону.
Раніше в Нацбанку спрогнозували масове повернення українських біженців з-за кордону. Втім, не раніше 2025 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.