В Офісі президента пояснили, чому мирні плани інших держав не допоможуть завершити війну в Україні

Михайло Подоляк зауважив, що західною зброєю можна збивати російські цілі, але майданчики, звідки це роблять, атакувати не дозволяється

Мирні плани
Подоляк розкритикував мирні плани. Колаж: Інформатор

Усі “мирні плани” та “варіанти компромісів”, які пропонують інші країни, суперечать прагненням України у війні. Втім, основна проблема у тому, що реалізувати їх неможливо, оскільки вони суперечать логіці. Нашій державі пропонують визнати тезу, що збиття членами НАТО російських ракет, які летять по Україні, може ще більше розпалити війну.

Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Telegram. Він каже, що за такою логікою непрограш агресора лише заохочує його до продовження експансії.

“Стріляти по шахедах можна, а по їхніх стартових майданчиках забороняється? Тобто? Збивайте стріли, а лучнику-стрілку дайте спокій, хай і далі тішиться”, – зауважив Подоляк.

За його словами, Україні пропонують погодитися з тим, що догоджання агресору відіб’є у нього апетит. Зокрема, інші країни вважають, що “мирні плани” і стан замороженої війни відповідає безпековим інтересам Європи, а втрата територій і мільйонів жителів буцімто відповідає нашим інтересам.

“Якою логікою тут можна користуватися? Чи заслуговують на повагу інженери нелогічних дипломатичних конструкцій, які точно спонукають агресора підвищувати геноцидні ставки?”, – написав радник Єрмак.

План Китаю та Бразилії: як країни бачать завершення війни в Україні

Бразилія та Китай закликають до проведення мирних переговорів між Росією та Україною за участю обох країн, оскільки такий крок є єдиним шляхом вирішення «української кризи». Відповідну заяву підписали спеціальний радник президента Бразилії Селсо Аморім та міністр закордонних справ Китаю Ван І.

Бразилія та Китай, згідно з документом, вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. У заяві країни також наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи. Президент Володимир Зеленський називав цей план деструктивним. Про засудження агресії РФ та необхідність вивести війська держави-окупанта в ініціативі не йдеться.

Нагадаємо, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто 27 вересня оголосив про участь країни в ініціативі "Друзі миру". Її створили Китай і Бразилія на підтримку свого “мирного” плану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube