З 08:00 до 19:00 є необхідність в ощадливому споживанні електроенергії
У Житомирській області через нічну дронову атаку застосовуються аварійні відключення. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити роботу пошкодженого ворогом обладнання. Графіки відключення світла не застосовують. Про це 13 січня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії зросло через зниження температури в усіх регіонах України. На енергооб’єктах тривають аварійно-відновлювальні роботи, але графіки відключення світла не застосовують.
"13 січня споживання електроенергії станом на 09:30, було на 7,6% вищим, ніж в той самий час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 10 січня. Причина такого відчутного зростання – суттєве зниження температури на всій території України. Вчора, 12 січня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,9% нижчим, ніж максимум попередньої неділі – 5 січня. Зараз енергосистема продовжує відновлюватись після тринадцяти масованих ракетно-дронових атак росіян протягом минулого року. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають", - заявили в Укренерго.
З 08:00 до 19:00 є необхідність в ощадливому споживанні електроенергії. За можливості не користуйтесь у цей період потужними електроприладами та не вмикайте в мережу кілька приладів одночасно.
"Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах вашого оператора системи розподілу (обленерго)", - наголосили в Укренерго.
Наразі в Україні немає передумов для підвищення тарифів на електроенергію. Водночас Уряд розширив перелік категорій громадян, яким відпускається електроенергія за пільговим тарифом. Про це 7 січня розповів народний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
«Зараз ринкова ціна на електроенергію сягає 7-8 грн за кіловат, і державні енергокомпанії частково недоотримують прибуток, але вони продають електроенергію на ринку для приватних і державних компаній, тож цих грошей вистачає, щоб покрити собівартість та отримати прибуток», - зазначив Нагорняк.
Він також нагадав, що з 1 січня 2025 року Уряд розширив категорії населення, які мають можливість отримувати електроенергію за пільговим тарифом. Це співвласники великих багатоквартирних будинків, де відсутнє газове забезпечення, або місця, де є проблеми із теплопостачанням.
«Уряд вніс зміни в постанову, і мешканці таких будинків мають змогу сплачувати за електроенергію 2 грн 64 коп. за кіловат до кінця квітня поточного року. Також той, хто має двозонний лічильник, може сплачувати в нічний час по 1 грн 32 коп. за кіловат. Такі ж тарифи діють для громадян, які встановили електричні котли», - наголосив Нагорняк.
За його словами, встановлення двозонних лічильників дозволить заощаджувати на електроенергії.
«Кожне обленерго має інвестиційні програми щодо встановлення таких лічильників. Приміром, Черкаська область на 2025 рік планує встановити власним коштом обленерго 30 тис. двозонних лічильників. Якщо ж людина не входить до переліку тих, хто має обслуговуватися за програмою, то можна власноруч придбати його за близько 1,5 тис. грн. Встановлення таких лічильників дасть змогу людям заощаджувати та перевести більше споживання електроенергії в нічний час, а наша енергосистема буде краще збалансована», - підкреслив Нагорняк.
Він додав, що українці мають можливість скористатися програмою безвідсоткового кредитування на 10 років для встановлення власної сонячної електростанції та накопичувачів. Держава надає кредити до 480 тис. грн приватним домогосподарствам. Внаслідок такої станції сім’я зможе відмовитися від електроенергії від постачальника універсальних послуг, а сплачувати за власну інвестицію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.