У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Холероподібні вібріони, сальмонела, собачі аскариди - це тільки частина інфекцій, які знайшли епідеміологи у водах Чорного моря, в лимані та річках - Новини України
У суботу, 17 червня, епідеміологи опублікували звіт про стан води у Чорному морі на узбережжі Одеси. Вони також дослідили води Білгород-Дністровському лиман та річки Дунай. Вміст небезпечних мікрооорганізмів у воді вражає. Тут є все: від збудників холери й сальмонели до бридких тваринних глистів.
Про це пише Одеська міська рада.
"За результатами лабораторних досліджень (вірусологічних, мікробіологічних, паразитарних) проб води з обʼєктів навколишнього середовища, лабораторіями ДУ "Одеський ОЦКПХ МОЗ" за останній тиждень виділені збудники інфекційних хвороб", - пишуть у мерії.
Перелік небезпечних для здоров'я мікроорганізмів відбиває будь-яке бажання купатися. А їсти рибу з цих водойм навряд чи хтось наважиться при здоровому глузді. Заражене не лише Чорне море, а й Білгород-Дністровський лиман та ріка Дунай. Ось що виявила санітарна експертиза:
"Наявність усіх перерахованих біологічних патогенів у воді відкритих водойм Одеської області, зокрема Чорному морі, Білгород-Дністровському лимані та річці Дунай, створює реальну загрозу життю та здоров'ю населення", - наголошують у міській раді Одеси.
У Херсонській, Миколаївській та Одеській областях з 19 червня теж категорично заборонять купатися та ловити рибу через суттєве погіршення показників річкової та морської води. Про це повідомив на брифінгу головний санітарний лікар Ігор Кузін. Він сказав, що епідемічна ситуація в Україні стабільна і спалаху інфекційних захворювань немає. Але на Одещині, за його словами, ситуація досить ризикована.
Вода зі свердловин і централізована, що подається в Миколаївській та Херсонській областях, є безпечною. Але вода в індивідуальних колодязях може бути заражена, сказав Кузін.
Як писав Інформатор, після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС Чорне море позеленіло. І з цвітінням лиману це не пов'язано - воно просто брудне й смердюче. Ще 15 червня, мерія повідомила, що місцева СЕС знайшла у водах сальмонелу. Але про збудників холери тоді не йшлося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.