В Одесі перейменували Думську та Пушкінську: мер Труханов виступив жорстко проти

Загалом у місті змінили 85 топонімів, а в області – 347 у рамках деколонізації

Перейменування в Одесі
В Одесі перейменували топоніми. Колаж: Інформатор

У середу, 31 липня, в Одесі перейменували низку вулиць, площ та об’єктів. Зокрема, площі Думській та вулиці Пушкінській повернули історичні назви – площа Біржова та вулиця Італійська. Загалом в Одесі перейменували 85 топонімів, в області — 347.

Про це повідомила заступниця голови департаменту культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської ОВА Ярослава Різникова у Facebook. Назви змінили відповідно до Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії".

Відомо, що деяким вулицям повернули історичні назви. Серед них:

  • вулиця Пушкінська стала Італійською;
  • провулок Чайковського – Театральний;
  • Гагарінське плато – Аркадійське;
  • площа Думська – Біржова.
  • проспект Академіка Глушка –  Князя Ярослава Мудрого;
  • проспект Добровольського – Князя Володимира Великого;

Крім того, низку топонімів перейменували на честь окремої механізованої 28-ї бригади замість вулиці Паустовського, зʼявився проспект Лесі Українки (колишній Гагаріна), а також сквер на честь першого Голови Уряду Кримської Народної Республіки 1917 року Номана Челебіджихана (колишній К. Паустовського). Також у міста з'явиться вулиця 28 бригади замість Паустовського, бульвар Військово-морських сил замість Жванецького, провулок Госпітальєрів замість провулка Лермонтовського 2-го.

Як відреагував мер Одеси

Міський голова Одеси Геннадій Труханов записав 7-хвилинне відеозвернення, в якому розповів про непричетність до цього рішення міської влади. Він, зокрема, виступив проти перейменування вулиці Пушкінська, Буніна, Віри Інбер, Жуковського, Бабеля, Ільфа та Петрова, бульвару Жванецького.

“Виходячи з логіки "деколонізаторів", ми маємо відмовитись від всього того, що зробило Одесу світовим брендом. Говорячи простою мовою – це "обнуляє" наше місто”, – заявив він.

Водночас він згадав про памʼятник Пушкіну, який міська влада відмовляється демонтувати. Труханов зауважив, що монумент знаходиться в історичній частині міста і перебуває під охороною ЮНЕСКО. Його ж демонтаж, за його словами, призведе до “порушення цілісності та автентичності спадщини”, як і перейменування вулиць в цій частині Одеси.

Перейменування топонімів в Україні

У семи районах Київської області перейменовано 316 вулиць, що нагадують про минулу залежність від Росії. Деяким вулицям повернули історичні назви, деяким – присвоїли імена українських вчених, художників, державних діячів. Загалом робота топонімічних комісій тривала 9 місяців. А найчутливіші питання допомагав вирішувати Український інститут національної пам'яті.

Також у травні в Одесі офіційно перейменували Катерининську вулицю на Європейську. А раніше Катерининська площа стала відповідно також Європейською. Зазначимо, що це перейменування сталося символічно в День Європи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube