В Нідерландах хочуть стягти з українців плату за притулки

Муніципалітети мають самостійно зібрати фінансові внески з українців

Нідерланди, біженці

Депутати парламенту Нідерландів закликали уряд допомогти муніципалітетам зібрати фінансові внески від українських біженців, які працюють, за їхній притулок. Така норма набула чинності з 1 липня, але часто вона не виконується.

Муніципальна влада в Нідерландах не поспішає виконувати норму про стягнення плати в працевлаштованих українців за центри розміщення біженців, де ті живуть. Про це із посиланням на De Telegraaf повідомляє "Європейська правда".

Як пише видання, депутати занепокоєні через бюрократичну тяганину та відсутність варіантів, якщо хтось не хоче платити.

Депутатка ультраправої Партії свободи (PVV) Марина Вонделінг звернулася до міністерки у справах притулку та міграції Нідерландів Марджолін Фабер і закликала посприяти тому, аби муніципалітети збирали внески в українців. Вонделінг закликала Фабер до 1 січня 2025 року гарантувати, аби всі муніципалітети почали збирати власний внесок, який українці повинні платити за прийом.

"Чи згодні ви з тим, що цілком логічно, що українці роблять внесок у свій притулок, тим паче, що нідерландці повинні платити за все самі?" – звернулась Вонделінг до міністерки. Заклик депутатки підтримали депутати й інших партій – як коаліційних, так і опозиційних, зокрема D66 та альянсу GroenLinks–PvdA.

Зараз українці, які прибувають до Нідерландів, переважно мають самі подбати про пошук житла. Минулого тижня розташований в Утрехті тимчасовий притулок для біженців з України зупинив прийом людей через перевантаження.

Українські біженці у Європі

Українські біженці у двох графствах Ірландії, графстві Корк та графстві Керрі, отримали листи від Департаменту інтеграції, що їм треба буде переїхати. Більшості дали час на переїзд до 31 серпня, але багато хто ще не знає, куди саме вони їдуть. У листах також зазначено, що Департамент більше не може надавати житло для домашніх тварин. Тому біженцям доведеться вжити "відповідні заходи" щодо своїх улюбленців.

Дедалі більше українських біженців планують залишитися за кордоном після війни. Водночас Європа боїться напливу "енергетичних біженців" з України із настанням холодів. Також раніше повідомлялося, скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube