Росія внаслідок вибухів на складах втратила тримісячний запас снарядів - естонська розвідка

Детонація в Торопці була феєричною: ще незрозуміло, чи мали суботні атаки схожий за масштабом ефект, але теж попрацювали на снарядний голод в окупантів

вибух, боеприпаси, рсзо град
Україна почала успішно бити по великих російських арсеналах, що може скоротити вогневу перевагу РФ і позначитися на фронтовій динаміці

На складах у Тверській області було знищено приблизно тримісячний запас боєприпасів для російської армії. Це стосується лише першої цього тижня атаки по складу Торопець у Тверській області - експертні оцінки щодо атак 21 вересня поки що не звучали. Удари по арсеналах матимуть значний вплив на фронті.

Знищення великих складів з боєприпасами в Росії має ключове значення для України, оскільки окупанти мають значну перевагу у вогневій міці, пише The New York Times із посиланням на експертів. Частина з них вважає, що єдиний спосіб перемогти російську армію - це розгромити її матеріально-технічне забезпечення. 

Британське міністерство оборони заявило, що на складі Торопець "майже напевно" зберігалися боєприпаси різних калібрів для використання на передовій. А також - ракети та плануючи бомби, що використовуються прилеглими аеродромами.

Полковник Антс Ківісельг, голова Центру військової розвідки Естонії, повідомив журналістам, що в результаті першої атаки на Торопець було підірвано 30 000 тонн вибухонебезпечних предметів, що еквівалентно приблизно 750 000 снарядів. Він зазначив, що це дво-тримісячний запас боєприпасів для російських військ в Україні.

"Внаслідок цієї атаки Росія зазнала втрат у боєприпасах, і ми побачимо наслідки цих втрат на фронті найближчими тижнями", - наголосив Ківісельг.

Нагадаємо, що за підрахунками українського військово-політичного оглядача групи Інформаційний спротив Олександра Коваленка, снарядів з арсеналу у Торопці армії РФ могло вистачити на рік активних бойових дій. Тобто естонська розвідка дає порівняно стриманий та консервативний прогноз.

Незрозуміло, чи мали суботні атаки схожий ефект. Але один із двох складів, який зазнав атаки 21 вересня, той, що біля Тихорецька, використовувався як місце зберігання північнокорейських боєприпасів, що відправляються до Росії, як це було задокументовано кількома аналітичними центрами та підтверджено Білим будинком минулої осені.

Аналітики кажуть, що Тихорецький склад був важливою ланкою в забезпеченні російських військ. Він знаходиться приблизно на однаковій відстані від зони бойових дій на Донбасі та від Криму, через який боєприпаси постачаються на південний фронт.

Велика бавовна на великих складах РФ

Сили оборони України 21 вересня уразили два військових арсенали збройних сил РФ - у Тихорецьку Краснодарського краю РФ та під Октябрьським у Тверської области. Інформацію ЗМІ офіційно підтвердив Генеральний штаб Збройних Сил України. Ці події стали частиною масштабної серії вибухів на військових складах у Росії, спричинених ударами українських дронів.

Арсенал Тихорецьк є ключовим арсеналом ворога. Він відігравав важливу роль у логістичній системі Росії, забезпечуючи постачання боєприпасів для Південного, Центрального та Східного військових округів. Його знищення стало серйозним ударом для можливостей ворога в організації постачання снарядів на передову. Ця успішна операція знищила один із найбільших запасів боєприпасів Росії, зокрема тих, що були отримані з Північної Кореї.

У ніч на 18 вересня було уражено склади боєприпасів біля Торопця у Тверській області, що призвело до масштабної пожежі та вибухів. За даними СБУ, російські склади були уражені українськими дронами-камікадзе, які подолали близько 500 км. За даними Defense Express, вибух на складі РФ у Торопці став рекордом з початку війни. Ціллю українських дронів стало сховище з 30 тисяч тонн боєприпасів. Вибухи були настільки феєричні, що у соцмережах з’явилися запитання про можливе використання ядерної зброї.

За даними ЗМІ, 23-й арсенал ГРАУ, атакований 21 вересня, розташований за 16 км від раніше знищеного 107-го арсеналу біля Торопця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube