В космосі ледь не зіткнулися американський та російський супутники: 20 метрів врятували від катастрофічних наслідків

Читать на русском

Недіючий супутник окупантів дивом не зіткнувся з космічним кораблем NASA

Читать на русском
Супутники
Супутники розминулись за 20 метрів один від одного

Недіючий супутник окупантів дивом не зіткнувся з космічним кораблем NASA

Тривожний інцидент, який прикував до себе увагу фахівців, трапився у середу, 28 лютого, на орбіті Землі. Близько 8:30 за Києвом ледь не зіткнулися два супутники: несправний російський "Cosmos 2221" та діючий американський "TIMED". Вони розминулися на відстані близько 20 метрів один від одного.  

Про це повідомило видання Live Science посилаючись на інформацію від NASA. Зазначається, що фахівці просто спостерігали за подією, адже жодним чином не могли вплинути на неї. Цікаво, що американське космічне агентство повідомило про можливе зіткнення супутників всього за годину до нього.

Супутник NASA TIMED ледве уникнув зіткнення з недіючим російським супутником рано вранці. Якби два неманеврені супутники зіткнулися, це не просто призвело б до загибелі супутника NASA, який стежить за впливом сонця на атмосферу Землі, але й потенційно могло б почати катастрофічний каскад зіткнень з іншими об’єктами на орбіті", – йдеться у повідомленні.

Представники NASA додали, що якби зіткнення супутників на швидкості 14 км/сек таки відбулося, то це могло б збільшити кількість уламків на навколоземній орбіті на 50%.

Каскад зіткнень на орбіті

Вчені неодноразово наголошували, що кількість космічного сміття на орбіті зростає неймовірними темпами й воно може викликати каскад зіткнень, який ще називають синдромом Кесслера. Його показали у фільмі "Гравітація" від 2013 році. Зупинити його просто неможливо. Крім того, це каскад тільки буде набирати обертів. 

Наразі Міністерство оборони США заявляє про наявність на орбіті близько 30 000 найбільших уламків, але за даними NASA їх набагато більше. Шматки становлять загрозу як для супутників, так і для Міжнародної космічної станції. У 2022 році їй вже довелося виконувати маневри ухилення. А все через випробування російської протисупутникової зброї.

"Народний" супутник – як працює та чи є результати

У 2022 році на кошти, які зібрали українці, благодійний фонд Притули придбав супутник ICEYE. Його прозвали "народним" й відразу почали викристовувати. За словами колишнього міністра оборони Резнікова, супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є необхідність.

В ГУР повідомили, що за 5 місяців використання “ICEYE” було проведено космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів держави-агресора на тимчасово окупованих та інших територіях, що становили інтерес ЗСУ.

Протягом цього часу “народний супутник” виявив 360 наметів у місцях розташування армії РФ, а ще — 7321 об’єкт ворожої техніки, значну частину якої згодом знищили.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Російський опозиціонер Олексій Навальний, за офіційними даними, помер через відірвавшийся тромб під час прогулянки у СІЗО. Однак, чи можна вірити цим заявам, або його смерть могла бути спровокована перед виборами у РФ? Про це ми поспілкуємося з українським політологом Андрієм Золотарьовим. Крім того, обговоримо тему політичних амбіцій Навального. Не пропустіть відео, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.