Стратегія США щодо РФ, яка склалася після Холодної війни, застаріла, потрібна нова та адекватна
В США представники Республіканської та Демократичної партії вимагають від адміністрації США визначити нову стратегію щодо РФ. Стара стратегія зі збереженням статус-кво, яка склалася після Холодної війни, вже не актуальна. Росію потрібно визначити, як загрозу не тільки США, але й глобальній безпеці загалом.
Про це пише The Hill із посиланням на звіт Гельсінської комісії, який опинився у розпорядженні видання. У звіті рекомендується застосувати до переоцінки відносин з РФ модель, яку використали свого часу для Китаю.
Окрім цього, в документі наголошується на необхідності забезпечити перемогу Україні. Для цього потрібно надати Києву багато військової та гуманітарної допомоги та дозволити бити по Росії. У звіті вказано, що ці пропозиції виходять за межі зобов'язань адміністрації Джозефа Байдена та докорінно суперечать позиції, яку висловлює експрезидент США Дональд Трамп. Доречі, пропозицію Трампа щодо угоди з так званим "президентом" Росії Володимиром Путіним в Конгресі визначили, як "неприйнятну".
Автори звіту закликали Конгрес підтримати їхні висновки. В документі зазначається, що це може мати вирішальне значення для США у майбутньому.
Видання The Times повідомляло, що Лондон та Вашингтон можуть таємно дозволити Україні бити вглиб території Росії далекобійними західними ракетами Storm Shadow. За даними газети, рішення можуть тримати у секреті до першого пуску. Storm Shadow – ракета британського виробництва, але в ній є американські компоненти. Її аналог - французька SCALP. За даними Times, Франція підтримує зняття обмежень використання ракет.
Bloomberg повідомляв, що держсекретар США Ентоні Блінкен та голова МЗС Великобританії Девід Леммі після візиту до Києва 11 вересня попросили Україну надати план застосування далекобійних ракет для ударів по військових цілях на російській території, перш ніж зняти обмеження щодо їх використання. За даними ABC, український президент Володимир Зеленський передав США список можливих цілей. Reuters повідомляв, що серед них командні пункти, склади палива та зброї, місця зосередження військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.