У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Рівень води у Дніпрі, Десні, Сеймі, Сожі зріс, щоправда, зростання несуттєве. Радикальних аварійних ситуацій це не спровокувало, але досі спостерігається підтоплення у кількох районах столиці
У Києві другий день поспіль зростає рівень води у річці Дніпро. У порівнянні з 1 травня, вода прибула ще на один сантиметр. Втім, загальна ситуація з водопіллям у столиці стабілізувалася, оскільки радикальних гідрологічних явищ не спостерігається. Рівень води також піднявся у семи інших річках України.
Такі дані про ситуацію із паводком-2023 у Києві озвучив глава Київської міської військової адміністрації Сергій Попко, додавши що динаміка водопілля залежатиме від роботи двох ГЕС - Київської та Канівської.
Попко наголосив, що підйом води зафіксований на позначці у 9297 см, що у порівнянні з минулим днем більше на сантиметр.
Також він додав, що ситуація набуває ознак стабілізації, аварійних підтоплень не фіксується, втім окремі території у столиці досі перебувають під водою. Йдеться про острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока, Корчувате та приватні ділянки в районі Осокорків залишаються підтопленими. Товща води, яка їх покриває, коливається у межах до 47 см.
Промислові об'єкти та житлові масиви міста не перебувають під загрозою затоплення.
Інформацію про підняття рівня води у річках Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей підтверджують українські рятувальники. Втім у ДСНС запевняють, що йдеться про сезонне зростання рівня води, яке не несе загрози українцям.
Відомо, що 455 дворогосподарств залишаються підтопленими, з них 204 у Чернігівській області, 104 - у Черкаській, 80 - у Дніпропетровській, 35 - у Полтавській, 25 - у Кіровоградській та 7 - у Київській. Крім того, підтоплено 103 будинки, з них 40 у Дніпропетровській області, 36 - у Черкаській, 25 - у Кіровоградській та 2 - у Чернігівській.
Також повідомляється, що підтоплено 15 тис. 296 га сільськогосподарських угідь у Волинській, Рівненській та Черкаській областях, а транспортне сполучення порушено до 27 населених пунктів у Чернігівській області.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що паводок у столиці може повторитися з новою силою на початку травня, коли столицю "накриють" потужні зливи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.