У Києві піднявся рівень води у Дніпрі: які території досі затоплені

До критичного підняття рівня води у Дніпрі залишається ще майже метр, але низка територій досі перебувають під шаром водяної товщі. Це, зокрема, острови у парку "Муромець", "Гідропарк", Труханів острів, Галерна затока

Паводок 2023. Оболонська Набережна. Фото: Facebook Жанна Боднарук
Паводок 2023. Оболонська Набережна. Фото: Facebook Жанна Боднарук

У річці Дніпро в Києві вода продовжує підійматися вже декілька днів постіль й в останній день квітня вона досягнула позначки 9 296 см. Такий показник зафіксували біля мосту "Метро", втім до критичного підняття залишається майже метр.

В інформації від Укргідрометцентру, на який базується звіт очільника КМВА Сергія Попка, повідомляється, що температура води становить +13 С. Рівень води останніми днями коливався незначною амплітудою і порівняно з попередньою добою збільшився на 5 см в межах столиці. Рівень небезпеки гідрологічних явищ залишається на рівні - І (жовтий).

На цей час у місті Києві не зафіксовано аварійних підтоплень. До критичного рівня води залишається понад метр. Однак підтоплення заплави шаром більш як 25 см продовжує спостерігатися на островах у парку "Муромець", "Гідропарк", Трухановому острові, Галерній затоці, Корчуватому та приватних ділянках в Осокорках. 

Пік паводку 2023 у Києві ще попереду

За прогнозом Сергія Попка, паводок у Києві може повторитися з новою силою наприкінці квітня або на початку травня, коли столицю "накриють" потужні зливи. Прогноз базується на попередженні від синоптиків про сильні дощі, які можуть спровокувати значні підтоплення територій. Однак, водопілля може оминути Київ, оскільки паводок очікується слабшим.

Очільник КМВА також повідомив, що нова хвиля паводка не загрожує промисловим підприємствам та житловим районам Києва, оскільки рівень води у річці Дніпро не перевищить максимально передбачувані висоти.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що через підняття води в річках затопило Волинську, Київську, Рівненську, Черкаську та Чернігівську області. З берегів вийшли ріки Дніпро, Десна, Сейм, Прип’ять, Горинь та Західний Буг. В результаті без транспортного сполучення залишилися понад 30 населених пунктів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube