ТРЦ Магелан у Києві не змогли продати з тринадцятої спроби

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб таким чином продає майно підсанкційного російського МР Банку

ТРЦ Магелан
ТРЦ Магелан

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб втринадцяте не зміг продати столичний ТРЦ "Магелан" серед інших активів російського МР Банку. Торги мали відбутися у середу, 12 квітня у системі Prozorro, але цього не сталося. 

Одним лотом на продаж було виставлено

  • ТРЦ "Магелан" площею понад 28,5 тис.кв.м, що знаходиться за адресою м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 13-Б; 
  • права вимоги за двома кредитними договорами, що укладені з юридичною особою, та дебіторська заборгованість;
  • майновий комплекс, площею понад 13 тис кв.м, що знаходиться у с. Крупець Хмельницької області. 

Стартова ціна лоту становила 790,95 млн грн. Виручені з продажу кошти планували передати кредиторам МР Банку, який ліквідується. У лютому 2022 року НБУ відкликав ліцензії двох українських «дочок» найбільших держбанків рф – Сбербанку Росії та ВЕБ.РФ – Міжнародного резервного банку (МР Банк) і Промінвестбанку (ПІБ). 

З 2017 року за рішенням РНБО обидві українські установи перебували під санкціями. Їм заборонялося в будь-якій формі виводити капітал на користь російських материнських структур, тож банки поступово скорочували діяльність. На момент рішення НБУ про виведення з ринку МР Банк займав 14-те місце у банківській системі за обсягом активів, ПІБ – 30-те. На їх балансах залишались активи на загальну суму близько 30 млрд грн (понад 1 млрд дол. за курсом на 24 лютого). 

Ключовим рішенням було прийняття Верховною Радою закону про примусову конфіскацію власності громадян рф в рахунок майбутніх репарацій у травні 2022 року. Уряд вніс на розгляд РНБО пропозицію вилучити, зокрема, й активи колишнього Сбербанку та ПІБ. 

Чому виникають проблеми з продажем ТРЦ у Києві?

На перший погляд, проблеми з продажем нерухомості може бути розташування торгівельно-розважального центру “Магелан”, адже поряд з ним розташований величезний сучасний ТРЦ Respublika Park. 

Крім того, за даними Української торгової гільдії (UTG), середньозважений рівень вакантності в торгових центрах Києва продовжує зростати. Вже у березні 2023 року він досяг 21,5%, що практично вдвічі вище за показник аналогічного періоду минулого року. 

Як раніше повідомляв Інформатор, один із найбільших торговельно-розважальних центрів в Києві Ocean Plaza перейшов у власність держави. Рішення ВАКС про конфіскацію двох третин ТРЦ вже набрало чинності. Російським власникам не вдалося оскаржити рішення суду щодо конфіскації. Фонд держмайна планує якнайшвидше виставити 66,65% акцій ТРЦ Ocean Plaza, що належать державі, на аукціон.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube