Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Якщо проєкт схвалять, голова уряду зможе у режимі реального часу впливати на діяльність міністерств та обсяг грошей, які вони отримують
Секретаріат Кабінету міністрів розробляє законопроєкт про створення Центру уряду. Цей орган покликаний регулювати діяльність усіх міністерств та розробляти рішення, необхідні для втілення їхніх ініціатив. Перший варіант цього проєкту презентують вже у травні на засіданні Координаційної ради з питань реформи держуправління.
Якщо цю ініціативу втілять у життя, роль премʼєра Дениса Шмигаля у діяльності уряду значно посилиться. Зокрема, він зможе в режимі реального часу впливати на діяльність міністерств та їхнє фінансування. Про це йдеться у матеріалі "Української правди".
"Центр уряду має стати адміністративним, ресурсним та інтелектуальним осердям, яке дозволить міністерствам опікуватися чистою політикою. Наприклад, Мінекономіки хоче запровадити "зелений перехід", визначає його параметри, а Центр готує всі проєкти законів і підзаконні акти, узгоджує ці позиції із програмами інших міністерств та стратегією уряду взагалі", - йдется у публікації.
Для порівняння, зараз питаннями переходу на зелену енергетику займаються кілька міністерств паралельно. При чому роботу в цьому напрямку вони між собою не координують. Цю проблему і має вирішити Центр уряду.
Водночас багатьох в Кабміні та серед експертів насторожує "миттєве і дуже відчутне посилення ролі премʼєра" у разі втілення цієї ініціативи. Як пише видання, премʼєр зможе диктувати умови міністерствам, впливати на їхній порядок денний та обсяг грошей, які вони отримують.
Щодо переформатування уряду, питання, яке обговорюється ще з літа 2022 року, наразі більшість міністерств залишаться в тому ж вигляді, в якому існують зараз. Водночас не визначена доля Міністерства культури та інформаційної політики. Видання стверджує, що існує ймовірність розформування цього органу. Натомість є варіант залишити міністерство інформполітики, а питання культури виокремити та розподілити на "якусь державну службу чи інший орган".
Напередодні журналіст Юрій Бутусов повідомив, що в Офісі президента готують відставку чинного голови Міноборони Рустема Умєрова. Його нібито хочуть зробити міністром інфраструктури. Діючого ж міністра Олександра Кубракова, за словами Бутусова, звільнять. В ОП назвали цю інформацію фейком.
Раніше ми писали, що серед кандидатів "на виліт" з уряду джерела журналістів називають, зокрема, і міністра інфраструктури Олександра Кубракова. А його місце, за даними співрозмовників видань, нібито може прийти чинна міністерка економіки Юлія Свириденко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.