В Італії на запит Росії затримали українського театрального режисера

Українець перебуває під вартою

В Італії на запит Росії затримали українського театрального режисера

В італійському Неаполі затримали головного режисера Одеського національного академічного театру опери та балету Євгена Лавренчука. Українця заарештували 17 грудня на запит Росії.

Наразі Євген перебуває під вартою. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Громадське.

За словами прессекретаря Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка, генеральне консульство України в Неаполі надає Лавренчуку консульську допомогу та послуги адвоката. Ухвалою суду в Неаполі українець перебуватиме під вартою на час розгляду російського екстрадиційного запиту.

Наразі консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями, щоб з'ясувати причини затримання Євгена Лавренчука та захистити його законні інтереси. 31 грудня українця відвідав консул. Умови його утримання під вартою він оцінив як прийнятні, а стан здоров'я — задовільним.

«Консули підтримують зв'язок з адміністрацією пенітенціарної установи та рідними та тримають справу на особливому контролі», — додав Ніколенко.

Чому затримали українця?

У соціальній мережі Facebook вже з'явилася ініціативна група Free Eugene Lavrenchuk. Її кураторка Маріанна Гудіч-Палій повідомила, що головний режисер Одеської опери був транзитом у Неаполі і його затримали перед посадкою до Львова. У СІЗО він перебуває з 17 грудня, і зараз йде розгляд запиту Росії щодо екстрадиції українця до РФ.

За словами Гудич-Палій, російська сторона стверджує, що, перебуваючи на території Росії вісім років тому, режисер нібито вчинив злочин. Рішення про заочний арешт українця ухвалив Таганський районний суд Москви у липні 2020 року. У суді зазначили, що Лавренчука звинувачують за ч. 3 ст. 159 Кримінального кодексу РФ (шахрайство у великому розмірі). Сім'я Євгена вважає справу сфабрикованою і схожою на політичне переслідування.

«Адвокат намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії, розуміючи політичну ситуацію між Україною та Росією та можливі наслідки цієї справи, враховуючи, що Євген Лавренчук підтримував Україну, навіть працюючи в Росії, і залишив РФ з політичних причин, коли почалася війна», — стверджує Гудич-Палій.

Євген довгий час працював у Росії. 2004 року він зареєстрував «Польський театр у Москві». Того ж року він став володарем Золотої медалі, титулу «Ювіляр року» та «Молодший режисер року» на виставці «Сцена Росії». 2014 року він залишив Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав «злочинною».

З березня 2018 року — головний режисер Одеського національного академічного театру опери та балету, а з вересня того ж року — ректор Першої української школи театру та кіно. З червня 2018 року Лавренчук є експертом Українського культурного Фонду. У 2020 році став лауреатом найпрестижнішої державної театральної премії України — Премії імені Леся Курбаса. Вперше в історії її присудили за оперну постановку. З 30 березня 2021 року — заслужений артист України. 13 грудня 2021 року, за кілька днів до затримання, Євген почав працювати з Jerusalem Lyric Opera Studio & Festival. Він повертався з Єрусалиму до Львова через Неаполь, де його і затримали.

Раніше ми повідомляли, що Росія різко скоротила постачання газу через Україну.

Також писали про те, що у Києві заарештували водія, який збив 12-річного хлопчика на пішохідному переході.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube