В Інституті вивчення війни оцінили ризик наступу з Білорусі

Читать на русском

Аналітики ISW дали несподівану оцінку щодо російського наступу з Білорусі

Читать на русском
В Інституті вивчення війни оцінили ризик наступу з Білорусі

Аналітики ISW дали несподівану оцінку щодо російського наступу з Білорусі

Попри попередження Генштабу ЗСУ, ризик російського наступу з території Білорусі на північ України залишається низьким.

Так вважають в Інституті вивчення війни (ISW).

Такий курс дій залишається малоймовірним у найближчі місяці з огляду на те, що російські сили не в змозі навіть перекрити українські лінії постачання із заходу шляхом наземного наступу, вважають експерти.

Найближча українська залізнична лінія зі сходу на захід проходить за 30 км від кордону з Білоруссю, а Прип'ятські болота на півночі України та Білорусі роблять маневрові бойові дії через міжнародний кордон у Волинській та Рівненській областях винятково складними.

Автодорожня та залізнична мережа України має достатньо вузлів з Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною, тому російське вторгнення з Білорусі не може серйозно погіршити українські логістичні лінії, не просунувшись глибше в Україну, як це зробили окупанти під час битви за Київ, коли російські військові сильнішими. Нині ці сили значно ослаблені.

Крім того, російські військкори також заявляють, що російське військове угруповання в Білорусі надто мале, щоб загрожувати Києву.

Що відомо про ситуацію на кордоні 

Логіка дій України на кордоні з республікою білорусь є виключно оборонною. За словами заступника міністра внутрішніх справ України Ігоря Бондаренка, кордон із Республікою Білорусь, протяжність якого понад 1 000 кілометрів, проінспектували. До складу зведених сил залучили підрозділи системи МВС, Державну прикордонну службу, і Нацгвардію, Нацполіцію. Вони працювали у всіх прикордонних регіонах, це й Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька та Волинська області. Україна нарощує свої спроможності, оскільки вже в цьому році наша держава мала негативний досвід порушення будь-якої логіки добросусідських відносин і були факти наземного вторгнення. Відомо, що шляхи поблизу з кордоном республіки білорусь замінували. Скільки російських військових знаходиться на території білорусі — читайте тут

Нагадаємо, росія перекидає на територію білорусі іранські дрони-камікадзе. Крім того, росія шукає ресурси для ведення війни у третіх країн, білорусь вже допомагає.

Також Інформатор писав, що Зеленський відповів на петицію щодо скасування безвізу з білоруссю. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.