Відкриття другого фронту: у Генштабі заявляють про ризик повторного наступу з білорусі

Читать на русском

Загроза відновлення збройними силами російської федерації наступу на Північному фронті зростає

Читать на русском
Відкриття другого фронту: у Генштабі заявляють про ризик повторного наступу з білорусі

Загроза відновлення збройними силами російської федерації наступу на Північному фронті зростає

Українські військові не відкидають повторного нападу окупантів з білорусі. На Волинському, Житомирському та Київському напрямках ситуація стабільна. Разом з тим посилюється агресивна риторика військо-політичного керівництва росії та білорусі. 

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов. Загроза відновлення збройними силами російської федерації наступу на Північному фронті зростає. 

"Загроза відновлення збройними силами російської федерації наступу на Північному фронті зростає. Цього разу напрямок наступу можуть змінити на захід біллорусько-українського кордону для перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн партнерів", - сказав Громов.

За його словами, на території Білорусі тривають заходи розгортання авіаційних підрозділів, підрозділів інших родів військ, сил зс рф на відповідних аеродромах та об'єктах військової інфраструктури, у тому числі на тих, що передані під повний контроль рф.

"В рамках зазначеного на території білорусі проводяться заходи з підготовки до прихованої мобілізації. Білорусь продовжує надавати свою територію для запуску балістичних ракет та дронів, розмістила на своїх аеродромах літаки МіГ-31, які можуть бути озброєні крилатими ракетами типу "Калібр", - додав Громов.

ЗСУ готові до адекватної відповіді

Генштаб України постійно відстежує ситуацію. Українські військові проводять заходи щодо забезпечення надійного прикриття державного кордону та міста Київ з Північного напрямку. 

"У разі прийняття противником рішення щодо відкриття так званого другого фронту, а саме - ведення наступальних дій з республіки білорусь, ми будемо готові до адекватної відповіді", - наголосив Громов. 

Що відомо про ситуацію на кордоні 

Логіка дій України на кордоні з республікою білорусь є виключно оборонною. За словами заступника міністра внутрішніх справ України Ігоря Бондаренка, кордон із Республікою Білорусь, протяжність якого понад 1 000 кілометрів, проінспектували. До складу зведених сил залучили підрозділи системи МВС, Державну прикордонну службу, і Нацгвардію, Нацполіцію. Вони працювали у всіх прикордонних регіонах, це й Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька та Волинська області. Україна нарощує свої спроможності, оскільки вже в цьому році наша держава мала негативний досвід порушення будь-якої логіки добросусідських відносин і були факти наземного вторгнення. Відомо, що шляхи поблизу з кордоном республіки білорусь замінували. Скільки російських військових знаходиться на території білорусі — читайте тут

Нагадаємо, росія перекидає на територію білорусі іранські дрони-камікадзе. Крім того, росія шукає ресурси для ведення війни у третіх країн, білорусь вже допомагає.

Також Інформатор писав, що Зеленський відповів на петицію щодо скасування безвізу з білоруссю. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.