Петиція з'явилася на сайті Офісу президента 4 липня і зібрала понад 25 тисяч підписів
Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо скасування безвізового режиму з білоруссю. Вона зібрала 25 339 голосів. Усі пункти пропуску на кордоні із білоруссю зачинені.
Про це йдеться у відповіді Зеленського на петицію №22/148490-еп. Автор петиції запропонував скасувати безвізовий режим із білоруссю через ворожі дії її режиму. У петиції наголошується, що вільний в'їзд громадян білорусі загрожує національній безпеці.
"Під виглядом громадян білорусі можуть вільно в'їхати ті ж громадяни росії, яким скасовано безвіз. Органи внутрішніх справ, як міністерство оборони перебувають у підпорядкуванні росії, і можуть видати будь-які документи тим самим громадянам держави агресора. білорусь пасивно бере участь у нападі на Україну, що дозволяє робити все, що шкодить нашій країні", - вважає автор петиції.
Він вказав, що кордон України з білоруссю закритий на в’їзд для громадян білорусі та інших іноземців відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 26 лютого 2022 року № 188-р "Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон і пункти контролю".
"Таким чином, усі пункти пропуску на кордоні із білоруссю зачинені, окрім одного на Волині, що працює в обмеженому режимі, де здійснюється оформлення громадян України, які повертаються на територію нашої країни", - йдеться у відповіді на петицію.
Глава держави запропонував Кабінету міністрів розглянути питання скасування безвізового режиму із білоруссю.
"Кабінету міністрів України запропоновано розглянути порушене в електронній петиції питання відповідно до компетенції, а також продовжити відповідну роботу з урахуванням розвитку ситуації, реалізації заходів із захисту національних інтересів нашої держави та її громадян", - наголошується у відповіді на петицію.
Логіка дій України на кордоні з республікою білорусь є виключно оборонною. За словами заступника міністра внутрішніх справ України Ігоря Бондаренка, кордон із Республікою Білорусь, протяжність якого понад 1 000 кілометрів, проінспектували. До складу зведених сил залучили підрозділи системи МВС, Державну прикордонну службу, і Нацгвардію, Нацполіцію. Вони працювали у всіх прикордонних регіонах, це й Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька та Волинська області. Україна нарощує свої спроможності, оскільки вже в цьому році наша держава мала негативний досвід порушення будь-якої логіки добросусідських відносин і були факти наземного вторгнення. Відомо, що шляхи поблизу з кордоном республіки білорусь замінували.
Нагадаємо, росія перекидає на територію білорусі іранські дрони-камікадзе. Крім того, росія шукає ресурси для ведення війни у третіх країн, білорусь вже допомагає.
Також Інформатор писав, що у білорусі переймаються, що Україна завдасть удару по їхній території.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.