В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня

На щастя, сучасні люди не помирають від маленької подряпини. Лікарі навчилися лікувати гепатити, тримати під контролем цукровий діабет та астму. Проте часи, коли можна було купувати все, що завгодно в аптеці закінчилися

ліки за рецептом
Рецептурні ліки - лише з дозволу лікаря

З 1 квітня 2023 року в Україні будуть продавати рецептурні препарати за електронними рецептами. Без рецепта можна буде купувати ліки тільки на тимчасово окупованих територіях.

За інформацією міністерства охорони здоров’я, з квітня рецептурні препарати в аптеці можна буде отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства. 

«Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, ви зможете, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта», - повідомили у МОЗ.

При цьому, нічого по факту не змінюється. Все, що раніше мали продавати по рецепту, тепер повинні продавати саме так. За цим будуть слідкувати та у разі чого, карати медиків та фармацевтів. В листопаді 2022 року президент підписав відповідний закон, проте він почне діяти через три місяці після завершення воєнного стану.

Що можна буде купити тільки за рецептом?

МОЗ дає такий перелік:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби;
  • кроворозріджуючі препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Щоб дізнатися, чи доведеться вам спочатку йти до лікаря, а потім з рецептом топати до аптеки, в міністерстві порадили подивитися в спеціальний реєстр. Проте він не працює

Є другий спосіб: відкрити інструкцію свого препарату, якщо ви її не викинули, й там прочитати – чи рецептурні ваші ліки, чи ні.

А є ще третій варіант. Якщо рецептурні препарати мають стати такими насправді, то визначити це досить легко. Достатньо перевірити «Категорію відпуску» в онлайн аптеках чи на сайтах, які дають знижку при бронюванні ліків.

Наприклад, парацетамол та краплі в ніс від нежитю – «Фармазолін» можна купити без рецепта.

Проте, анальгін в ампулах, протизаплідні таблетки «Постинор», таблетки від високого тиску «Каптоприл», рятування для алергіків «Дексаметазон», таблетки від тромбозу «Кардіомагніл» (без рецепта – 30 таблеток, проте за рецептом – 100 таблеток), болезаспокійливі гранули «Німесил», «Еутирокс» для лікування щитовидної залози мають відпускати тільки за рецептом.

Також, флакон «Корвалола» по 25 мл відпустять без рецепта, а флакон по 50 мл – за рецептом. 

Як отримати електронний рецепт

Механізм виписування е-рецептів такий самий, як і за програмою «Доступні ліки», при призначенні антибіотиків чи наркотичних препаратів. 

Треба звернутися до сімейного лікаря й той зробить призначення. Лікар сформує електронний рецепт, а пацієнту прийде смс-код на телефон. Саме з цим кодом треба йти в аптеку.

В соцмережах вже обговорюють, як будуть планувати захворювання, щоб підлаштуватися під розклад лікаря

В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня 1

В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня 2

Користувачі обговорюють, що для домашніх тварин використовують ті ж ліки, як для людей. Проте ветеринари, нібито, не можуть виписувати рецепти.

В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня 3


Інформатор писав, що за відсутності світла лікарі мають виписувати паперові рецепти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube