В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня

Читать на русском

На щастя, сучасні люди не помирають від маленької подряпини. Лікарі навчилися лікувати гепатити, тримати під контролем цукровий діабет та астму. Проте часи, коли можна було купувати все, що завгодно в аптеці закінчилися

Читать на русском
ліки за рецептом
Рецептурні ліки - лише з дозволу лікаря

На щастя, сучасні люди не помирають від маленької подряпини. Лікарі навчилися лікувати гепатити, тримати під контролем цукровий діабет та астму. Проте часи, коли можна було купувати все, що завгодно в аптеці закінчилися

З 1 квітня 2023 року в Україні будуть продавати рецептурні препарати за електронними рецептами. Без рецепта можна буде купувати ліки тільки на тимчасово окупованих територіях.

За інформацією міністерства охорони здоров’я, з квітня рецептурні препарати в аптеці можна буде отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства. 

«Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, ви зможете, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта», - повідомили у МОЗ.

При цьому, нічого по факту не змінюється. Все, що раніше мали продавати по рецепту, тепер повинні продавати саме так. За цим будуть слідкувати та у разі чого, карати медиків та фармацевтів. В листопаді 2022 року президент підписав відповідний закон, проте він почне діяти через три місяці після завершення воєнного стану.

Що можна буде купити тільки за рецептом?

МОЗ дає такий перелік:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби;
  • кроворозріджуючі препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Щоб дізнатися, чи доведеться вам спочатку йти до лікаря, а потім з рецептом топати до аптеки, в міністерстві порадили подивитися в спеціальний реєстр. Проте він не працює

Є другий спосіб: відкрити інструкцію свого препарату, якщо ви її не викинули, й там прочитати – чи рецептурні ваші ліки, чи ні.

А є ще третій варіант. Якщо рецептурні препарати мають стати такими насправді, то визначити це досить легко. Достатньо перевірити «Категорію відпуску» в онлайн аптеках чи на сайтах, які дають знижку при бронюванні ліків.

Наприклад, парацетамол та краплі в ніс від нежитю – «Фармазолін» можна купити без рецепта.

Проте, анальгін в ампулах, протизаплідні таблетки «Постинор», таблетки від високого тиску «Каптоприл», рятування для алергіків «Дексаметазон», таблетки від тромбозу «Кардіомагніл» (без рецепта – 30 таблеток, проте за рецептом – 100 таблеток), болезаспокійливі гранули «Німесил», «Еутирокс» для лікування щитовидної залози мають відпускати тільки за рецептом.

Також, флакон «Корвалола» по 25 мл відпустять без рецепта, а флакон по 50 мл – за рецептом. 

Як отримати електронний рецепт

Механізм виписування е-рецептів такий самий, як і за програмою «Доступні ліки», при призначенні антибіотиків чи наркотичних препаратів. 

Треба звернутися до сімейного лікаря й той зробить призначення. Лікар сформує електронний рецепт, а пацієнту прийде смс-код на телефон. Саме з цим кодом треба йти в аптеку.

В соцмережах вже обговорюють, як будуть планувати захворювання, щоб підлаштуватися під розклад лікаря

В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня 1

В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня 2

Користувачі обговорюють, що для домашніх тварин використовують ті ж ліки, як для людей. Проте ветеринари, нібито, не можуть виписувати рецепти.

В аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків: що зміниться з 1 квітня 3


Інформатор писав, що за відсутності світла лікарі мають виписувати паперові рецепти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.