“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Дозволяється також оформлення лікарняного на паперовому бланку
У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, що лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби, якщо в закладі немає світла й неможливо виписати електронний рецепт. А якщо на руках е-рецепт, наприклад, на антибіотики, а в аптеки відсутня технічна можливість його перевірити, то можна отримати ліки, надавши фармацевту інформаційну довідку до е-рецепта.
В МОЗ повідомляють, що Національна служба здоров’я сплачує закладам за послуги на основі даних, які вони вносять до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Якщо ж цього не можна зробити через відсутність інтернету, то згідно з постановою КМУ від 29.12.2021 № 1440, лікарня має на це п’ять робочих днів від закінчення звітного періоду. Такі дані будуть прийняті НСЗУ та оплачені.
Також на час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми "Доступні ліки". Паперовий рецепт виписується на формі рецептурного бланка. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. Лікар має підкреслити, чи препарат буде повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) — і не більше трьох найменувань на один рецепт. Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою.
Лікарі можуть виписувати паперові направлення до інших фахівців. Це стосується і сімейних лікарів, і лікарів-спеціалістів. Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобовʼязані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями, так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар має зазначити в системі, що направлення паперове.
Дозволяється також оформлення лікарняного на паперовому бланку. Якщо ж у закладі відсутні бланки, за рішенням керівника дозволяється оформлення лікарняного на аркуші паперу за формою, затвердженою МОЗ, Міністерством соціальної політики, Фондом соціального страхування.
Також медичні працівники можуть здійснювати призначення антибактеріальних лікарських засобів на паперових рецептурних бланках форми № 1. Якщо пацієнт отримав електронний рецепт, проте в аптеки відсутня технічна можливість здійснити погашення, фармацевт може видати антибіотик за інформаційною довідкою до е-рецепта. При цьому фармацевт має зробити позначку "Відпущено" на інформаційній довідці та повернути її пацієнту.
Раніше ми повідомляли, що в середу, 14 грудня, у Києві продовжують діяти стабілізаційні відключення світла. Графіки враховують поточну складну ситуацію в енергосистемі. Про це офіційно повідомили в ДТЕК.
Тетяна Самойлова