Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
В Україні скоро почнеться третій етап впровадження е-рецепта
З квітня 2023 року всі рецептурні медичні препарати, в тому числі й антибіотики, будуть продавати лише за електронним рецептом. Щоб його отримати, необхідно звернутися до лікаря. Деталі розповів голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.
У 2022 році Міністерство охорони здоров'я України почало впроваджувати Е-рецепт на рецептурні препарати. Так пацієнт не лише зможе отримати ліки контрольовано, прозоро та зручно, але й убезпечити своє здоров’я від негативних наслідків неправильного чи самовільного вживання рецептурних препаратів. А медики – вести статистику відпуску та вживання ліків.
"Рецептурні препарати щороку рятують мільйони людей. Завдяки правильно підібраному лікуванню пацієнти з гострими та хронічними захворюваннями мають можливість одужати. Водночас рецептурні ліки – це засоби, які мають бути призначені винятково лікарем. Самовільний прийом таких ліків передбачає підвищений ризик виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання, може ускладнити перебіг хвороби та навіть привести до незворотних процесів", – каже Радуцький.
Так, перший етап (запуск електронного рецепта на антибіотики) стартував влітку минулого року, другий (Е-рецепт на наркотичні засоби) розпочався восени. Третій етап (відпуск всіх рецептурних ліків за електронним рецептом) запланований на квітень цього року.
"Зазначу, що третій етап буде впроваджуватися поступово з можливістю використання лікарями паперових рецептурних бланків у разі відсутності електроенергії чи зв’язку у медичному закладі", – каже Радуцький.
Щоб отримати електронний рецепт, необхідно звернутися до лікаря. Виписати електронний рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір з НСЗУ. Е-рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, але пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ (Електронна система охорони здоров'я).
У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, що лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби, якщо в закладі немає світла й неможливо виписати електронний рецепт. А якщо на руках е-рецепт, наприклад, на антибіотики, а в аптеки відсутня технічна можливість його перевірити, то можна отримати ліки, надавши фармацевту інформаційну довідку до е-рецепта.
Також на час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми "Доступні ліки". Паперовий рецепт виписується на формі рецептурного бланка. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. Лікар має підкреслити, чи препарат буде повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) — і не більше трьох найменувань на один рецепт. Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.