Усе серйозніше, ніж очікувалося: світовий ринок реагує на удари по російських кораблях

Читать на русском

Світовий ринок відреагував на удари безпілотних суден по російському десантному кораблі та танкеру подорожчанням цін на пшеницю та нафту

Читать на русском
Ріст цін на зерно та нафту
Експорт пшениці та нафти під загрозою

Світовий ринок відреагував на удари безпілотних суден по російському десантному кораблі та танкеру подорожчанням цін на пшеницю та нафту

Закупники остерігаються, що Україна здатна поставити ключовий експортний маршрут російських товарів через Чорне море під загрозу. Країна-агресор є одним із найбільших продавців пшениці, тому ускладнення з поставками неминуче призведе до дефіциту зернових. Водночас на маршрут через Чорне море припадає від 15 % до 20 % загального експорту нафти рф.

Як повідомляє Bloomberg, цього року рф очікує рекордний урожай. Але тепер потрібно ще його продати, адже для росії знайти альтернативні шляхи транспортування навіть складніше, ніж для України.

«Ризики в Чорному морі зростають із кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту набагато серйозніша, ніж загроза українському експортному коридору», — сказав Оле Хоуе, головний виконавчий директор брокера та консультанта IKON Commodities.

У понеділок, 7 серпня, ф’ючерси в Чикаго зросли на 3,4 % — до 6,545 долара за бушель. Зростання розпочалося ще в п’ятницю, відразу після новини про атаку на Новоросійськ. Bloomberg повідомляє, що ф’ючерси на пшеницю зберігаються на досить низькому рівні в очікуванні гарних урожаїв від ключових експортерів та значний запас світових.

Ціни на нафту теж зросли. Ф’ючерси West Texas Intermediate торгувалися в понеділок на рівні близько 83 доларів. Це найвищий показник із середини квітня. Ф’ючерси на Brent торгувалися на рівні 86,17 долара за барель До росту цін причетні також скорочення видобутку нафти, рішення про що прийняв ОПЕК+, але вагома роль належить і атакам на порти рф.

«Атака українського військово-морського безпілотника на російський танкер минулими вихідними справді викликає деяке занепокоєння на ринку, який уже має справу зі скороченням пропозиції», — сказала Вандана Харі, засновник Vanda Insights у Сінгапурі.

Блокада портів

Після оголошення виходу із «зернової ініціативи», росія розпочала блокаду українських портів та завдала ударів по цивільній інфраструктури. Через це український експорт сільськогосподарських культур різко скоротився, але російський не постраждав. Виникло занепокоєння щодо потенційного голоду в найбідніших країнах, але ціни значно не зросли.

Танкер росіян
Експорт російського зерна та нафти під загрозою через удари безпілотних суден. Фото: ANI 

Україна заявила про дії у відповідь, погрожуючи знищувати судна, які рухаються до російських портів. У п’ятницю, 4 серпня, безекіпажні судна вразили великий десантний корабель рф «Оленегорський горняк» у порту Новоросійська. А в суботу, 5 серпня, морські дрони підбили російський нафтовий танкер SIG.

Ми також писали про те, що Китай зацікавлений у продовженні «зернової угоди», бо є найбільшим імпортером українського збіжжя. Інформатор також повідомляв, що українське МЗС координує кроки щодо відновлення «зернової угоди» з Туреччиною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.