Кулеба обговорив з главою МЗС Туреччини кроки щодо відновлення "зернової угоди": деталі

Кулеба розповів деталі телефонної розмови з міністром закордонних справ Туреччини

зернова угода
Туреччина продовжить докладати зусиль для того, щоб відновити угоду

В суботу, 5 серпня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба мав телефонну розмову зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом. Головною темою, якої було обговорення кроків, які можуть бути здійснені для відновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи.

Про це пише Haber Turk.

"Я наголосив на негативних наслідках виходу з неї росії для африканських країн та продовольчої безпеки у світі. Туреччина продовжить докладати зусиль для того, щоб відновити угоду", – поділився деталями розмови Дмитро Кулеба.

Як саме Туреччина може допомогти? 

Днем раніше, Туреччина заявила, що готова переробляти російське зерно, яке надходитиме "зерновим коридором", на борошно, відправляти його в бідні країни Африки та слаборозвинені країни. Про це заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган, зазначивши, що вони з росією цьому питанні однодумці.

"Зерно, яке буде надходити з росії, ми будемо переробляти на борошно і транспортувати його як борошно до бідних країн Африки, слаборозвинених країн", - сказав Ердоган.

Аби обговорити всі деталі, Ердоган запросив путіна у серпні до Туреччини, однак з датою ще не визначилися. Нагадаємо, навіть коли механізм зернової угоди діяв, в росії не приховували, що це все лише політична підтримка Реджепа Тайіпа Ердогана.

Зернова угода

17 липня росіяни направили Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди та де-факто зупинили її. Також росія оголосила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Після того неодноразово атакувала українську портову інфраструктуру та елеватори, де зберігається призначене на експорт зерно, зачепивши при цьому кордон з Румунією. У відповідь на такі дії ЄС закликав країни Великої двадцятки тиснути на рф з метою змусити її повернутися до зернової угоди.

4 серпня Кремль оприлюднив спільну заяву з офіційною назвою "Африканська мирна ініціатива". У документі йдеться про те, що африканські лідери закликали до конкретних кроків з усунення перешкод для експорту російського зерна і добрив. А також до вивільнення і поставки до африканських країн 200 тисяч тонн російських добрив, які застрягли в європейських портах. Тоді ж росія пообіцяла, що угоду "негайно відновлять".

Однак, нагадаємо, у ЗМІ говорили, про те, що путін підкуповує Африку. Після виходу її із "зернової угоди" він пообіцяв деяким країнам відправити зерно безкоштовно. Й, ймовірно, тепер рф хоче повернутись до "зернової угоди" на своїх умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube