У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Для того, щоб врегулювати ситуацію, Приштина пропонує сербам підписати петицію
Республіка Косово може ініціювати нові вибори до місцевих рад на територіях, де більшість населення складають серби. На думку уряду, це має допомогти врегулювати протестні настрої. Але для цього 20 % виборців мають підписати петицію з проханням про це.
В інтерв’ю Reuters президентка Республіки Косово Вйоса Османі сказала, що подібна ініціатива має гарантувати участь сербської меншини в муніципальних виборах. Минулі вибори серби бойкотували, унаслідок чого в їхніх округах перемогу здобули етнічні албанці, хоч за них проголосувало 3,5 % виборців.
«Таким чином, я думаю, ми б забезпечили участь сербів, тому що запит надійшов би спочатку від них, від громадян», — сказала вона.
Через те, що влада визнала вибори мерів дійсними, серби, які становлять більшість у регіоні, розпочали масові протести, які переросли в зіткнення з поліцією та миротворцями. На думку Османі, такий спосіб усунення новопризначених мерів буде «свого роду референдумом». Це відкриє шлях до правового врегулювання питання. На такі заходи потрібно буде витратити кілька місяців. Але питання щодо того, чи підтримають серби цю ініціативу.
Косівські серби заперечують незалежність Косово від Сербії, яку республіка проголосила 2008 року і вимагають більше автономії. Белград, який вважає Косово своєю територією, підігріває такі настрої, хоч і заперечує це. Через це виникає напруженість між країнами, тому НАТО посилило свій миротворчий контингент.
Османі заявила, що хоче, щоб ці миротворчі війська залишилися, доки Косово не приймуть до НАТО. Вона також хоче гарантій безпеки від міжнародного співтовариства, доки Косово не стане членом НАТО.
Раніше Османі заявляла, що прем’єр-міністр Косова Альбін Курті заявляв, що Сполучені Штати та ЄС тиснуть на Приштину, щоб урегулювати протести. У подіях у Косово помітили також «російський слід».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.