«Росія хоче побачити кінець, але може бути й так, що вони тягнуть час»
«Місто Наречених» - це присвята всім жінкам, які втратили чоловіків на кривавій війні росії проти України. Надчутлива та важка тема, величезна відповідальність та невимовний біль, які неможливо передати словами.
Через протести постраждали близько 25 миротворців НАТО і понад 50 сербів
Перші сутички між сербами та албанцями через вибори місцевої влади у північному Косові спалахнули у п'ятницю, 26 травня. Тоді, новообраних мерів закидали камінням, а проти миротворців застосовували сльозогінний газ і світло-шумові гранати та вогнемети.
Як пише "Балканський оглядач", сербів, що зібралися перед муніципалітетом Звечан, Лепосавічі, Зубін-Потоці та Мітровіці розганяла косовська поліція разом з підрозділами KFOR — це представники військової місії, які під егідою НАТО охороняли будівлі, в яких відбулися дострокові вибори влади.
Цього разу конфлікт виник через те, на виборах у кількох містах північних муніципалітетів країни, де переважає сербське населення, перемогли етнічні албанці, яких недолюблюють серби, що проживають на півночі Косова, у районі Косовської Митровиці, виступають проти центральної влади Пріштіни.Серби голосування бойкотували, оскільки влада Косова не підтримала створення Співтовариства сербських муніципалітетів і зараз намагаються не допустити до влади нових мерів-албанців.
Станом на кінець доби, 29 травня, у KFOR повідомили про близько 25 постраждалих миротворців. Сутички зачепили й 11 італійців, трьох з яких довелося шпиталювати у важкому стані. Про це повідомив Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.
""Хочу висловити свою солідарність із солдатами місії KFOR, які постраждали в Косово під час сутичок між сербськими демонстрантами та косовською поліцією", – сказав він.
За інформацією сербських ЗМІ, у протестах постраждали щонайменше 50 сербів. З них один перебуває в критичному стані, ще двоє – у важкому.
Косовська поліція не повідомляє про кількість постраждалих, але відзвітувала, що затримала у Звечані 5 протестувальників.
У США, ЄС і НАТО закликали сторони до діалогу. Натомість Сербія привела свою армію у повну бойову готовність. Частину підрозділів перекинули до кордонів з Косовом.
Нагадаємо, що внаслідок війни 1999 року між сербами і албанцями Косово перейшло під контроль ООН. 2008 року регіон в односторонньому порядку проголосив незалежність, яку не визнають багато країн, зокрема й Україна. Серби, які становлять більшість населення півночі Косова і деяких інших муніципалітетів, не визнають незалежності і вважають Белград своєю столицею.
Читайте також чи вплине загострення в Косово на війну в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.