Уряд звільнив уповноваженого з питань зниклих безвісти

Кабінет міністрів України звільнив Олега Котенка з посади уповноваженого з питань зниклих безвісти після того, як вніс зміни до переліку його повноважень

Олег Котенко
Олега Котенко було звільнено. Фото: Facebook

Кабінет міністрів України звільнив Олега Котенка з посади уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Він працював на цій посаді в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з 20 травня 2022 року. Це відбулося після того, як функціональні обов'язки щодо зниклих безвісти передали до МВС.

Про це повідомив постійний представник уряду у Верховні раді України Тарас Мельничук у Telegram. Водночас уряд призначив Ірину Недашкевич заступницею голови Національної служби здоров’я України. Олександра Рябця призначено заступником голови Національної служби здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації".

Кадрові рішення Уряду. Скріншот: Telegram
Кадрові рішення Уряду. Скріншот: Telegram

Нагадаємо, що 10 серпня Уряд схвалив рішення про ліквідацію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який, зокрема, займався обміном тіл полеглих військовослужбовців. Вже 11 серпня у Міністерстві з питань реінтеграції окупованих територій заявили, що інформація про нібито ліквідацію посади уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин не відповідає дійсності. Там розповіли, що 10 серпня відбулася міжвідомча нарада, під час якої розглядалось питання про перехід функціоналу щодо зниклих безвісти до МВС, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Реєстр зниклих безвісти: кого вносять і які шанси у людини бути живою

Особа, яка зникла безвісти за особливих обставин  — це людина, що зникла у зв'язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру. Вона набуває такого статусу відтоді, коли вносяться про неї дані, що містяться в заяві про факт зникнення до Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин. З 2014 року цим питанням опікувалися різні інституції. Особа в реєстр потрапляє тоді, коли є заява. Можна зателефонувати за номером (050)240-85-29, за яким оператори допоможуть зрозуміти, чи є людина в реєстрі, чи ні. За словами Котенка, багато з тих, кого вони розшукували, - живі, просто перебували в полоні

Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб запрацював в Україні з травня 2023 року. Туди вносяться всі дані про військових, яких розшукують. У разі, якщо член вашої родини зник і давно не виходив на зв’язок, ви можете першими запустити процес розслідування його зникнення. Для цього потрібно звернутися в ТЦК і СП, з якого було мобілізованого зниклого, або ж до військової частини – там мають підтвердити статус військового. Також потрібно звернутися до поліції в разі зникнення особи.

Сім’ї безвісти зниклих військових мають право на отримання пільг. Для цього потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соцпідтримки. Отримати посвідчення зниклого безвісти мають право батьки, друга людина з подружжя та діти.

В Україні за час повномасштабного вторгнення зниклими безвісти вважаються близько 10 200 осіб. Зафіксовано 16 тисяч кримінальних проваджень за фактами незаконного позбавлення волі близько 8 800 цивільних. Водночас, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти, Олег Котенко заявляв, що в Єдиному реєстрі зниклих наразі налічується понад 23 тисячі прізвищ. Хоча, в його ж секретаріаті називають значно меншу цифру – 7 тисяч осіб, і при цьому це і військові, і цивільні, включно зі зниклими з 2014 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube