Умєров закликав Данію до спільного оборонного виробництва: що він пропонує

Читать на русском

У Києві пройшла дансько-українська конференція оборонної промисловості

Читать на русском
Рустем Умєров
Умєров закликає Данію інвестувати в оборонну промисловість України. Колаж: Інформатор

У Києві пройшла дансько-українська конференція оборонної промисловості

У суботу, 23 березня, у Києві відбулася дансько-українська конференція оборонної промисловості. Під час неї міністр оборони Рустем Умєров звернувся до партнерів із Данії та закликав їх до спільного оборонного виробництва з нашої державою. Зокрема, заявив, що саме зараз найкращий час для інвестицій.

Про це повідомляє видання АрміяInform. За словами міністра, наразі оборонна промисловість та бізнес-спільнота відіграють важливу роль у допомозі Україні.

“Дорогі друзі, я закликаю вас брати участь у спільному виробництві з Україною, щоби локалізувати та масштабувати ваші технологічні та оборонні проєкти в Україні. Саме зараз найкращий момент інвестувати в розвиток оборонних спроможностей, які допоможуть українським солдатам перемогти ворога”, – сказав Умєров.

За його словами, над розвитком оборонно-промислової бази, розширенням виробництво зброї та боєприпасів Україна має працювати швидше та більше. Також в оборонний сектор необхідно впроваджувати технологічні інновації.

“Як показує практика в Україні, співпраця з приватним сектором має важливе значення для розвитку сучасних оборонних спроможностей у багатьох критично важливих сферах, таких як мінування, повітряні та наземні системи ураження, логістика, радіоелектронна боротьба”, – наголосив міністр.

Він також зазначив, що фундаментальним компонентом для швидких інновацій є бойовий досвід. Саме тому він виступає ключем до розуміння того, як створювати надійні системи, що задовольнять вимоги реальних бойових дій.

“В Україні ваші компанії, ваші інженери, ваші інвестиції можуть отримати вигоду від найшвидшого циклу розвитку інновацій, заснованих на бойовому досвіді. У цьому контексті я з нетерпінням чекаю дансько-української бізнес-конференції наприкінці цього року, щоб обговорити співпрацю в галузі оборонних технологій і глобального виробництва”, – підкреслив глава Міноборони.

Умєров також зауважив, що в Україні багато іноземних компаній створюють спільні виробництва. Вони, зокрема, користуються великим досвідом українських науковців, розробників та операторів.

“Вони досягають значних успіхів у галузі безпілотних технологій, радіоелектронної боротьби, зв’язку та багатьох інших сферах. Українська екосистема оборонних технологій швидко зростає. Це важлива можливість для спільного інвестування”, – підсумував він.

Україна і Данія

Нещодавно Міноборони Данії опублікувало інформацію про виділення військової допомоги на 337 мільйонів доларів. Йдеться про передачу САУ Caesar, самохідних 120-мм мінометів та боєприпасів до них. Як зазначають на сайті відомства, на реалізацію ініціативи Копенгаген отримав частину коштів від Франції, Фінляндії та Чехії.

А 23 лютого цього року президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Цей документ став серйозним кроком у зміцненні обороноздатності України та свідчить про непохитну підтримку Данією українського суверенітету. Угода про гарантії безпеки передбачає: військову допомогу від Данії на 2024 рік у розмірі не менше €1,8 млрд, додаткові €8,5 млрд у 2023–2028 роках, а також сприяння у передачі американських винищувачів F-16 четвертого покоління, боєприпасів та зброї.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Якого курсу долара очікувати українцям при позитивному та негативному сценарію, розповів економічний експерт Денис Безлюдько. Дізнайтеся про прогноз нашого гостя у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.