Укрзалізниця запускає евакуаційні потяги з Донеччини до Чернівецької області: як скористатися

Після прибуття громадяни зможуть безкоштовно оселитися у Чернівецькій області

Евакуаційні потяги
Евакуаційні потяги

З 24 вересня евакуаційні поїзди з Донеччини курсуватимуть до Чернівецької області. Евакуація до Чернівецької області здійснюватиметься спеціальним поїздом 1 раз на 4 дні. Зокрема, цього місяця заплановано 2 евакуаційні рейси: 24 і 28 вересня. Крім того, за заявками військових адміністрацій населених пунктів здійснюється безкоштовна евакуація сімей з дітьми, з безкоштовним розселенням, до Закарпатської області. Про це йдеться на сайті Донецької ОВА. 

Укрзалізниця запускає евакуаційні потяги з Донеччини до Чернівецької області: як скористатися 1

Щоб врятувати свою родину від постійних обстрілів та безкоштовно виїхати до безпечного регіону необхідно: 

  • Залишити заявку за телефонами: 0 800 500 121, (073) 050-01-21 (WhatsApp, Telegram, Viber, Signal).
  • Дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда.

Укрзалізниця запускає евакуаційні потяги з Донеччини до Чернівецької області: як скористатися 2

Після прибуття громадяни зможуть безкоштовно оселитися у Чернівецькій області. Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, (099) 710-48-72, (099) 311-53-14, (096) 108-60-48. Про бажання виїхати також можна повідомити на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції за номером 1548. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.

Влада надає такі соціальні гарантії: 

  • безкоштовне житло у закладах комунальної форми власності (визначених місцями тимчасового проживання) Чернівецької області;
  • щомісячна виплата допомоги на проживання деяким категоріям внутрішньо переміщених осіб;
  • гуманітарна допомога;
  • психологічна допомога;
  • медична допомога тощо.

Евакуйовані українці можуть оформити виплати ВПО у спрощеному порядку

Українці при евакуації мають право на призначення виплат ВПО у спрощеному порядку. Фінансова допомога на пів року гарантована людям, які евакуюються із небезпечних регіонів централізовано або ж виїхали самостійно. Наразі виплата ВПО становить 2 тисячі гривень на людину та 3 тисячі гривень на дитину, людину похилого віку чи особу з інвалідністю. Про це повідомив начальник відділу Департаменту соцзахисту населення Донецької ОВА Дмитро Пожарський.

 

Дані про мешканців, які виїжджають залізничним транспортом або з допомогою волонтерських організацій, збирає ОВА і щотижнево передає їх до Мінсоцполітики. У відомстві інформацію про переселенців вносять у реєстр на призначення виплат. Людям, які виїжджають самостійно, потрібно за день-два до евакуації повідомити про виїзд місцеву військову адміністрацію, яка внесе їхні дані у список на отримання виплат.

Як йдеться у повідомленні громадського холдингу "Група впливу", допомога призначається також людям, які були повторно евакуйованими. Допомога буде призначена на 6 місяців тим, хто її отримував, але надалі відмовились або втратили право на неї.  Допомога буде призначена у разі повторного переміщення з території, де оголошена обов’язкова евакуація. Якщо людина вперше евакуюється, вона також може отримати допомогу на 6 місяців. У тому місяці, в якому особа звернулася по допомогу, вона виплачується у повному обсязі за місяць.

Важливою умовою є наявність в переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють. Такий перелік затверджується обласною державною (військовою) адміністрацією, з якої здійснюється обов’язкова евакуація. У разі ж евакуації самостійно чи за допомоги громадських, благодійних організацій потрібно повідомити (телефоном/поштою/електронним зв’язком) про це обласну адміністрацію для включення до списку осіб, які евакуюються.

У Мінреінтеграції наголошували, що евакуйованим необхідно звернутися до ЦНАПу у тому місці, куди вони переїхали, поновити довідку ВПО, а відтак і виплати. Там нагадали, що суми фінансової допомоги складають 2 тисячі гривень для дорослої особи, 3 тисячі гривень – для дитини, людини похилого віку або людини з інвалідністю.

Водночас виплата призначається відповідно до майнового стану. Допомога не надається у разі якщо протягом 3 місяців перед зверненням або під час отримання допомоги будь-хто з членів сім’ї:  

  • придбав/ла транспорт (рік випуску якого менш як 5 років);
  • одноразово оплатив/ла роботи/послуги чи придбав/ла на суму понад 100 тисяч гривень: нерухомість, земельну ділянку, цінні папери, віртуальні активи, товари довгострокового вжитку, іноземну валюту або банківські метали (за виключенням тих випадків, коли здійснив/ла купівлю квартири (будинку) за кошти грошової компенсації  
  • має депозит або облігації внутрішньої державної позики на суму понад 100 тисяч гривень
  • має придатне для проживання житло площею не менше 13.65 метрів на кожного члена сім’ї на території, не включений до переліку територій, або територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації
  • перебував/ла і перебуває на повному державному утриманні (в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування тощо), відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

Не враховуються самостійно зібрані транспортні засоби або транспортні засоби, придбані особою з інвалідністю I та II групи тощо. Обмеження по сумі не стосується оплати будівельних послуг, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube