«Укрпошта» не виплатила пенсію за довіреністю: що вирішив суд

Читать на русском

На початку 2019 року чоловік звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, щоб отримувати пенсію за довіреністю через «Укрпошту».

Читать на русском
«Укрпошта» не виплатила пенсію за довіреністю: що вирішив суд
Пенсійний фонд не проставив необхідні позначки

На початку 2019 року чоловік звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, щоб отримувати пенсію за довіреністю через «Укрпошту».

Чоловік судився з відділенням «Укрпошти» у Кам’янському на Дніпропетровщині, щоб отримувати гроші за 82-річнного мешканця Ізраїлю, який понад 42 роки працював в Союзі, а потім в Україні. Він отримав таке право, але поки йшли суди строк довіреності для отримання грошей закінчився.

На початку 2019 року 82-річний чоловік через свого представника звернувся до суду, щоб змусити Пенсійний фонд призначити йому пенсію за віком. Проблема була у записах трудової та тому, що у фонду виникли труднощі з підтвердженням громадянства. З’ясувалося, що з 1996 році чоловік переїхав до Ізраїлю і на час розгляду справи він там і залишався.

Пенсіонер через свого представника доводив, що він пропрацював в Союзі, а потім в Україні понад 42 роки. До того ж він був громадянином України незалежно від проживання в Ізраїлі. Тому вважав, що «вправі користуватися всіма своїми конституційними правами, в тому числі й на пенсійне забезпечення».

«Конституція України та пенсійне законодавство України не допускають обмеження права на соціальний захист, зокрема права на отримання пенсії за ознакою місця проживання», - так він пояснював свій позов до Пенсійного фонду.

У березні 2019 року він отримав рішення на свою користь. Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Роман Голобутовський зобов’язав Пенсійний фонд ще раз розглянути заяву про призначення пенсії.

Проте чоловіка не влаштувало таке «соломонове» рішення і він його оскаржив. Його представник у суді наполягав, що немає ніяких перешкод для того, щоб отримувати пенсію з врахуванням всього стажу. Вже у червні 2019 року судді Третього апеляційного адміністративного суду погодилися, що Пенсійний фонд має виплатити гроші, починаючи з липня 2018 року.

Виплати хотіли отримувати через ПриватБанк, проте єдине, на чому зійшлися, що пенсія буде йти через відділення «Укрпошти» у Кам’янському на Дніпропетровщині. 

Чи вдалося отримати гроші?

У травні 2020 року представник пенсіонера прийшов до поштового відділення з посвідченою довіреністю та купою інших документів. Проте грошей він не отримав, тому що начальник поштового відділення відмовила у виплаті пенсії.

Тоді чоловік звернувся до Дніпропетровської дирекції «Укрпошти», щоб дізнатися причини. Але відповідь його не влаштувала, тому він знов пішов до суду.

Що було у суді

Чоловік хотів, щоб начальник поштового відділення у Кам`янському видав йому кошти. На це поштовий оператор пояснив, як відбувається виплата пенсій.

Пенсійний фонд платить «Укрпошті» за доставку пенсій. Їх видають по списках, які складають у фонді. Якщо пенсію отримують за довіреністю, то у відомості має бути відмітка навпроти прізвища пенсіонера (має стояти літера «Д» - довіреність). Якщо її там немає та пенсіонер не прийшов за грошима особисто, то на пошті не мають права видати гроші. Саме це і трапилося - навпроти номера особового рахунку пенсіонера не було будь-яких відміток.

До того ж суддя визнала, що відділення пошти не може брати участь у суді. Для цього потрібно звертатися до центральної дирекції «Укрпошти». Тому у листопаді 2020 року суддя Заводського районного суду Дніпродзержинська Дніпропетровської області (юридична назва суду – ред.) Тетяна Івченко ухвалила, що в такий спосіб пенсію отримати неможливо.

На це рішення подали скаргу. Представник пенсіонера наполягав, що «відмова керівника поштового відділення виплачувати кошти за нотаріально засвідченою довіреністю є самоуправством».

Однак суддів вважали, що справа в іншому: поки йшли суди дія довіреності закінчилася. Для того, щоб отримувати за нею пенсію чоловік мав кожного року писати заяву до Пенсійного фонду, щоб виплати продовжувалися. А він цього не робив, тому і грошей не отримав. Цю постанову не оскаржували.

Інформатор писав, що посилки на «Укрпошті» тепер можна забирати без документів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.