"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
У листопаді 2014 року суддя Шевченківського районного суду Києва вирішувала, чи дійсно компанія мала право не доставляти посилку у Мирноград в Донецькій області
У серпні 2014 року чоловік замовив в інтернет-магазині деталі для тонометра - гумову камеру та грушу. Їх мали доставити «Укрпоштою», проте саме у цей час йшла війна на сході України.
Чоловік оплатив замовлення та доставку та став чекати, коли прийде посилка. А вона все не приходила. Звернувшись до продавця він дізнався, що «Укрпошта» відмовилася пересилати посилку в Донецьку область з посиланням на проведення АТО.
Тоді він обрав іншу компанію та з її допомогою отримав своє замовлення. Однак прийшлося доплатити за доставку.
«Чоловік стверджував, що відмова перевізника «Укрпошти» від надання послуг поштового зв'язку є порушенням його права на отримання таких послуг. А отже, вказані обставини є підставою для звернення за захистом порушених прав споживача до суду», - йдеться в матеріалах справи.
Що було у суді
За те, що «Укрпошта» не доставила вчасно посилку, чоловік просив виплатити йому 21 гривню за оплату послуг іншої компанії. Ще він очікував отримати 500 гривень компенсації.
На це юристи «Укрпошти» відповіли, що чоловік не є їх клієнтом. Він лише адресат, а клієнт – це представник інтернет-магазину, де покупалися деталі для тонометра.
Виявилося, що посилку повернули, тому що вийшло окреме доручення заступника міністра інфраструктури про «недопущення загибелі та травмування людей під час активних бойових дій у ході АТО». За цим дорученням, з 22 липня 2014 року до окремої вказівки було призупинено приймання відправлень поштою до окремих населених пунктів Донецької області.
Чоловік мешкав саме у цій частині Донеччини, куди не дозволяли доїжджати поштарям – у місті Димитров Донецької області (у 2016 році місто перейменували у Мирноград). Звісно, вийшло не дуже зручно, але провини компанії тут не було.
Суддя все уважно передивилася та визнала, що адресат посилку не отримав та її повернули відправнику. Також з’ясувалося, що чоловік окремо звертався до міністерства інфраструктури та цікавився, що таке сталося, що його посилка не може дійти «Укрпоштою». У відповідь йому пояснили, що в країні йде війна (тобто АТО) та «Укрпошті» заборонено приймати посилки до окупованих на той час території Донецької області.
У міністерства було право так обмежувати державну компанію і це закріплено у законі «Про поштовий зв’язок» (стаття 24). Тому у листопаді 2014 року суддя Шевченківського районного суду Києва Наталія Гриньковська вирішила, що гроші за недоставлену посилку від «Укрпошти» чоловік не отримає.
Перевагу послуги післяплати на карткові рахунки особливо оцінять представники малого та середнього бізнесу - ті підприємці, які реалізують свої товари в Instagram, або на маркетплейсах.
«Тепер гроші за товар будуть зараховуватися на картковий рахунок в кінці кожного дня, а відкривати спеціальний рахунок, або чекати своєї черги у відділенні, зовсім не потрібно. Перевага послуги післяплати є також зручною не лише для підприємця, але й для його клієнтів», - повідомили в пресслужбі поштового оператора.
В компанії заявляють про найнижчі в Україні тарифи. Комісія для післяплати складатиме 1% від вартості товару + 10 гривень.
Зарахування післяплати відбуватиметься тільки на гривневі платіжні карти. Перекази будуть зараховувати один раз на робочий день.
Інформатор розповідав, що начальниця відділення «Укрпошти» на Київщині крала гроші з оплати комуналки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.