Укрпошта через Prozorro продаватиме на аукціонах посилки, які ніхто не забрав

Читать на русском

Раніше посилки, які не забирали протягом півроку, знищувались, тепер початкова ціна за кожну незатребувану посилку складе 10 гривень

Читать на русском
Незатребувані посилки Укрпошти будуть продавати
На складах Укрпошти знаходяться десятки тисяч незатребуваних посилок

Раніше посилки, які не забирали протягом півроку, знищувались, тепер початкова ціна за кожну незатребувану посилку складе 10 гривень

"Укрпошта" через Prozorro продаватиме на аукціонах посилки, які не забрали протягом півроку. Початкова ціна за кожну незатребувану посилку складе 10 грн. Посилки будуть об'єднувати в палети, що містять до 100 одиниць, і продаватимуть як один лот.

Як пояснили в "Укрпошті", лоти формуватимуться випадковим чином. Наразі на складах компанії знаходяться десятки тисяч незатребуваних посилок. Раніше такі поштові відправлення просто знищувалися. 

"Придумали не ми (шкода), а десь у світі. Тепер згідно із законодавством ми можемо продати ці посилки та компенсувати витрати на їх логістику та зберігання, як це роблять у більшості країн світу", – повідомив гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

При цьому, що саме знаходяться у посилках - невідомо. Але зазначається, що вони не вкрадені поштою, а їх дійсно тривалий час ніхто не захотів забирати.

Скриншот твіта Укрпошти
Скриншот твіта Укрпошти

Які ще нововведення планують в "Укрпошті"

Укрпошта планує відмовитися від велосипедів для листонош. Їх замінять мопеди, які вже почали тестувати, закупівля транспортних засобів відбуватимуться у системі Прозорро. Це може відобразитися і на вартості доставлення. Відповідні зміни анонсував генеральний директор компанії Ігор Смілянський. 

Також Укрпошта планує повністю автоматизуватися. Це дасть змогу обробляти 8 тисяч посилок на годину, а вручну — до 600. Щоправда, така трансформація Укрпошти та впровадження нових технологій вимагає зміни людей. За час керівництва Смілянського в компанії змінилось три-чотири команди. Серед причин: втома, бо він вимагає інколи працювати без вихідних та нове бачення, яке дають нові люди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.