Україну обрали країною 2022 року

Читать на русском

Звання зазвичай дістається країні, яка найбільше покращилася за попередні 12 місяців

Читать на русском
Україну обрали країною 2022 року
Нашу боротьбу поважають по всьому світові

Звання зазвичай дістається країні, яка найбільше покращилася за попередні 12 місяців

Журнал "The Economist" обрав Україну країною року за героїзм народу та протистояння агресору. Там назвали свій вибір очевидним. Журналісти визначили чотири якості українців: героїзм, винахідливість, стійкість та натхнення.

Про це йдеться на сайті видання. Там зазначають, що відтоді, як вони почали називати країну року, починаючи з 2013 року, це завжди було важко. Перед остаточним вибором тривали довгі дискусії. Але цього року визначитися виявилося просто.

"Вибір очевидний. Це може бути лише Україна", – йдеться у статті.

Автори пишуть, що зазвичай країною року стає та, яка найбільше покращилася за попередні 12 місяців, тому Україна – незвичайний вибір. Оскільки життя українців суттєво погіршало після повномасштабного російського вторгнення.

"Багато людей загинуло. Міста зруйновано та спалено. Мільйони покинули свої будинки. Економіка України скоротилася приблизно на третину. Через російські атаки багато українців тремтять у темряві без електрики", – зазначається у статті.

На думку видання, цього року українці показали себе. Вони також виділили чотири якості українців, які виділяються:

  • Героїзм. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, більшість людей думала, що Україну переможуть. Російський диктатор володимир путін був упевнений, що ЗСУ здадуться, але вони стояли та боролися за свою державу. Президент України Володимир Зеленський також не залишив свою країну, а на пропозиції західних країн відповідав, що йому потрібні "боєприпаси, а не транспорт".
  • Винахідливість. Українські військові швидко помітили слабкості своїх ворогів, підривали запаси палива та боєприпасів та швидко вчилися використовувати нову зброю, яку поставляє захід. Також командування передало прийняття рішень офіцерам на місцях, що зробило підрозділи ЗСУ спритнішими і адаптованішими. Україна вправно використала допомогу дружніх розвідувальних служб.
  • Стійкість. Коли вдома немає води, українці розтоплюють сніг. Коли немає електрики, вони знаходять тепло і світло в кафе з дизельними генераторами або сплять в офісах, де вони працюють, у багатьох з яких тепер є бомбосховища та вода у пляшках.
  • Натхнення. Протистоячи російському диктатору, українці захистили своїх сусідів. Якби рф завоювала Україну, то могла б напасти на Молдову, Грузію чи загрожувала країнам Балтії. Україна показала, що "аутсайдери можуть протистояти хуліганам, навіть величезним".

"Так вона стала натхненням не лише для тих країн, де є хижі сусіди, такі як Тайвань, але й для пригноблених людей у всьому світі", — вважає The Economist.

Журнал наголосив, що українці показали, що брехню можна викрити, а терору – протистояти. Наша боротьба далека від завершення.

"Але їхній приклад у 2022 році був неперевершеним. Слава Україні", — наголошується у статті.

Статтю проілюстровано малюнком київського художника Сергія Майдукова. На ілюстрації зображено українського військового з переносним протитанковим комплексом, через який проходить промінь світла.  

Україна стала країною року за версією The Economist
Україна стала країною року за версією The Economist

Що цьому передувало 

14 грудня Європарламенті в Страсбурзі вручили головну правозахисну нагороду Євросоюзу – премію імені Сахарова. Цього року премію присудили хороброму народу України, який встояв перед повномасштабним вторгненням росії у 2022 році. У номінації також перелічені мери міст України, політики, державні діячі та представники громадянського суспільства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.