Українських дітей відправлятимуть на протезування до США

Читать на русском

Війна продовжує калічити українців

Читать на русском
Українських дітей відправлятимуть на протезування до США

Війна продовжує калічити українців

Українських дітей відправлятимуть на протезування до США. Для цього розробили відповідну програму. 

Про це повідомив голова Комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, повідомляє Інформатор.

Програма протезування працює за таким алгоритмом: 

  • МОЗ та Офіс президента збирають інформацію про міно-вибухові травми, передають її до посольства США;
  • Визначається медичний заклад, який прийме родину на лікування та реабілітацію;
  • Проводиться низка відео-конференцій між українськими та американськими лікарями;
  • Дитину транспортують до США. 

Першою програмою скористалась родина Степаненків, яка потрапила під ворожий обстріл на залізничному вокзалі Краматорська. Мама Наталія втратила одну ногу, її донька Яна – обидві. Зараз Наталя пристосовується до нового протезу, а Яна готується до протезування.

"Протезування за сучасними технологіями та реабілітація під наглядом фахівців дозволить їм максимально наблизитись до життя, яке вони мали до ампутації кінцівок", - заявив Радуцький. 

Згідно з даними МОЗ, станом на 26 червня в Україні 20 дітей втратили кінцівки. Одній дитині протез встановили, дві – в процесі протезування, 11 залишаються в черзі на встановлення. 

"На жаль, війна продовжує калічити українців. Щодня на фронті наші герої отримують поранення. Деякі з них втрачають кінцівки та потребують протезування. На деокупованих територіях триває процедура розмінування. Цивільні громадяни також підриваються на мінах та вибухових пристроях", - зазначає Радуцький. 

За даними МОЗ, серед дорослих 596 людей втратили кінцівки. Одній людині протез встановлений, 17 – у процесі протезування, 385 очікують протезів. Для дорослих та військових працює інша програма протезування – у межах співпраці МОЗ та Єврокомісії. За нею 20% українців відправили на лікування до країн ЄС. Паралельно в Україні напрацьовується система реабілітації людей, постраждалих від агресії рф. Зокрема ведуться перемовини зі світовими виробниками протезів про їхнє постачання до України, обговорюється залучення до реабілітації пацієнтів приватних санаторно-курортних закладів за програмою медичних гарантій, а також розміщення виробництва протезів на території України.

Нагадаємо, в Україні запустили гарячу лінію для людей з інвалідністю. Крім того, в Україні відновили виплати полоненим та звільненим з полону громадянам.

Також Інформатор писав, як отримати фінансову допомогу, якщо дитина отримала поранення через війну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.