“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Зараз вони проходять курси на авіатренажерах та складають мовні іспити на знання англійської
Українські пілоти тренуються в опануванні винищувачів F-16. Вони проходять курси на авіатренажерах, аби в майбутньому пересісти на ці літаки. Західні партнери розповідають, що українські пілоти швидко засвоюють іноземну техніку.
Про це повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України полковник Юрій Ігнат в ефірі телемарафону. Він також зазначив, що українці вже пересаджуються в сам бойовий літак з інструктором всередині.
"Ми очікуємо, що перша група пілотів, які сьогодні вже навчаються на авіатренажерах, котрі повноцінно відтворюють кабіну літака, пересядуть у справжній навчально-бойовий літак з інструктором. Це має статися найближчим часом", - сказав він.
Потім українські бійці завершать цей етап та почнуть самостійно пілотувати F-16. Також він зазначив, що в Бельгії перебуває перша група льотчиків з України. Вона мала б отримати задовільний бал з англійської мови. Тому її українським спеціалістам треба ще підтягнути авіаційну термінологію, бо в літаку все розписано англійською специфічною мовою.
За словами Ігната, Україна потребує на сучасну авіацію, бо щоб перемогти чи не поступатись російській, це необхідна умова. Як тільки но українські пілоти засвоять керування західними літаками, перевага Україна з'явиться, як тільки но повітряні судна будуть літати в нашому небі. Це допоможе відігнати російську авіацію та дасть вікно можливостей працювати українські артилерії та піхоті.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба казав, що винищувачі F-16 вже можуть прибути до України у першій половині 2024 року. Це буде на декілька місяців менше, аніж обіцяли раніше в Повітряних силах ЗСУ. Зараз Україна готується до прийняття такої техніки та розбудовує відповідну інфраструктуру.
Видання Politico повідомило, що українські пілоти почали своє навчання в США з 16-го жовтня. Вони тренуються на базі ВПС Нацгвардії США у штаті Аризона. За інформацією журналістів, пілоти пройшли мовні курси, а також перший тест на знання англійської мови. Навчання почалось в головному навчальному центрі F-16 ВПС - 162-го авіакрила.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.