Мережу приголомшила звістка про те, що над Києвом літають НЛО. Невже нарешті ми бачимо ознаки позаземного життя?
Вітчизняні науковці з Головної астрономічної обсерваторії НАН України фіксують над Києвом і областю неопізнані літаючі об’єкти. Причому ці явища не можна поясними перебігом воєнних дій та використанням Збройними силами України спеціальної техніки. Як українські вчені описують ці явища - читайте у матеріалі.
Для спостереження за небом українські астрономи використовують 2 станції - у Києві та у Винарівці неподалік столиці. Як зазначає американський журналіст Метью Гаулт з видавництва VICE, ті об’єкти, які люди сприймають як НЛО, можуть бути не витворами позаземних цивілізацій, а секретними військовими розробками Китаю, росії або інших держав. Про це заявляли у Пентагоні раніше, але не наводили жодного доказу.
Українські вчені під керівництвом доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника та завідувача лабораторії швидкоплинних процесів у зірках Національної академії наук України Бориса Жиляєва у своїй публікації стверджують, що спостерігають численні неопізнані об’єкти у небі. За словами авторів статті, обсерваторії взялися за пошук НЛО як за самостійний проєкт через ентузіазм навколо цієї теми. У дослідженні українські астрономи описують конкретний тип НЛО, який вони називають «фантомами». Згідно з характеристом, “фантом” є «повністю чорним тілом, яке не випромінює, а поглинає все випромінювання, що на нього падає». Контрастність цих об’єктів від декількох до 50%. Дослідники також помітили, що НЛО, які вони бачать, настільки швидкі, тому їх важко сфотографувати. Інші виявлені об’єкти вчені назвали “космика” (cosmics) - вони світяться яскравіше за небо. Їм вчені давали імена птахів (стриж, орел, сокіл). При цьому “фантоми” і “косміки” можуть бути як поодинокими, так і у великій кількості.
«Око не фіксує явища, які тривають менше однієї десятої секунди», — йдеться у науковому матеріалі. «Щоб розпізнати подію, потрібно чотири десятих секунди. Звичайні фото- та відеозаписи також не зафіксують [непізнане повітряне явище]. Щоб виявити цей невизначений повітряний феномен (UAP), потрібно точно налаштувати обладнання: витримку, частоту кадрів і динамічний діапазон».
Астрономи налаштували свої станції спостереження за метеорами у Києві і Винарівці спеціально, щоб фіксувати ці явища з урахуванням високої швидкості їхнього руху. «Час витримки був підібраний таким чином, щоб зображення об’єкта під час витримки суттєво не зміщувалося. Частота кадрів була обрана з урахуванням швидкості об'єкта і поля зору камери. На практиці час витримки становив менш як 1 мілісекунда, а частота кадрів не менше 50 Гц».
Використовуючи камери обсерваторій, які знаходяться на відстані приблизно 120 км одна від одної, дослідники неодноразово спостерігали за рухом дивних об’єктів у небі. Як зазначається у висновках до статті, об’єкти знаходилися на висоті до 1170 км. «Фантоми спостерігаються в тропосфері на відстанях до 10 - 12 км. Ми оцінюємо їх розмір від 3 до 12 метрів і швидкість до 15 км/с», - стверджується у дослідженні. Можна було б легко пояснити, що це ракети або якісь інші технічні розробки, які використовують під час війни. Але вчені наполягають, що природа цих явищ поки невідома і не висувають гіпотез, що це могло б бути.
Борис Жиляєв, провідний дослідник, відмовився надавати коментарі західним журналістам. Як зазначено у дослідженні, Пентагон зацікавився НЛО і створив Вседоменний офіс з вирішення аномалій (AARO). Місія AARO полягатиме в синхронізації зусиль Міністерства оборони та інших федеральних департаментів і відомств США щодо виявлення, ідентифікації та опису об’єктів у повітряному просторі, що становлять військовий інтерес, пов’язаних із загрозами безпеці повітря та національній безпеці. Це охоплює непізнані аномальні, повітряні, космічні, підводні об’єкти. Також дослідженням аномальних явищ в атмосфері займається NASA - американська космічна агенція. Деякі не професійні користувачі інтернету вже припускають, що це можуть бути супутники на зразок Starlink від Ілона Маска. Але хотілося б почути відповідь від науковців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Дмитро Чернишов