"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Вірогідно, чекати на далекобійні ракети довго не доведеться
Українським військовим, ймовірно, вже на початку 2024 року нададуть ракети ATACMS, радіус дії яких сягає 300 кілометрів. З цього приводу вже відбулася зустріч високопосадовців країн. США зі свого боку пообіцяли не знижувати поставки військової допомоги Україні.
Про це йдеться у повідомленні журналістки "Голосу Америки" Мирослави Гонгадзе у Twitter. За її словами, високопосадовець Генштабу ЗСУ розповів, що військове командування нашої країни провело зустріч з військовим командуванням союзників.
За підсумками зустрічі сторони домовилися, що темпи постачання зброї в Україну не знизяться, а нашим військовим у січні передадуть нові ракети з дальністю 300 кілометрів, розповів чиновник.
Також Гонгадзе додала, що вага бойової частини ATACMS на 300 км буде становити 100 кг. Також у планах [США] є допомога з переобладнання БУК.
Представник Пентагону Патрік Райдер заявив, що балістичні ракети ATACMS, передані США Україні, застосовуватимуться "виключно в межах території України". На жаль, застосовувати їх для ударів вглиб країни-терориста буде неможливо.
Та у ЗСУ вже є досвід застусування далекобійних ATACMS в межах нашої країни. Про це стало відомо вже після того, як ними вдарили по аеродромах Бердянська та Луганська, де була військова техніка окупантів. Ракети були передані таємно й значились у пакеті допомоги, як просто касетні боєприпаси. За даними OSINT-аналітика та розслідувача проєкту Bellingcat Якуба Яновського унаслідок удару було знищено 7 вертольотів Ка-52 "Алігатор" і 2 вертольоти Мі-8.
Точна кількість переданих ракет офіційно не називалась. За даними The New York Times, перша партія складалась з 20 ракет. Відомо, що вони можуть вражати цілі на відстані до 160 км.
Голова МЗС України Дмитро Кулеба наголосив, що нинішні поставки є початком довгої та плідної співпраці в цьому контексті. Поставки ракет українській армії продовжаться й надалі. Варто очікувати збільшення загальних обсягів озброєння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.