Вашингтон передаватиме нам цей боєприпас стабільно та у великих кількостях
Сполучені Штати Америки поставлятимуть Україні далекобійні ракети ATACMS й надалі. Це є елементом домовленостей між президентом Зеленським та президетном Байденом. В подальшому слід очікувати поставок даних боєприпасів на постійній основі.
Про це розповів голова МЗС України Дмитро Кулеба в розмові з журналістами 1+1. Він каже, що нинішні поставки є лише початком довгої та плідної співпраці в цьому контексті.
Так, за словами Кулеби, поставки Україні ракет ATACMS є результатом прямої домовленості між українським лідером Володимиром Зеленським та його американським колегою Джо Байденом. Ці домовленості досягнуті у Вашингтоні під час їхньої особистої зустрічі наприкінці вересня поточного року.
Більше того: поставки американських ракет українській армії продовжаться й надалі. Варто очікувати збільшення загальних обсягів озброєння, що його нам надаватимуть США.
"Якщо прочитати між рядків виступ президента Зеленського після зустрічі з Байденом, з нього можна було б зрозуміти, що ухвалене дуже важливе рішення…Тому дякуємо Сполученим Штатам за виконання домовленостей і за зміцнення нашої вогневої міці", – сказав Кулеба.
Ракети ATACMS від Вашингтону Україна просила ще з самого початку війни. Однак весь цей час у наших американських партнерів стояв своєрідний блок на цю тему. Штати ладні були поставляти нам десятки тисяч боєприпасів іншої номенклатури, артилерійські системи, танки тощо. Однак "атакамси" вони нам не надавали - до недавнього часу.
Наразі офіційно відомо, що Україна отримала 20 таких ракет. Звичайно, це є повним мізером та ні на що серйозно не повпливає. Однак справа тут не в кількості, а в якості.
Ракети ATACMS є одними з найкращих сучасних американських ракет. Вони були розроблені ще в 1988 році, що за сучасною військовою наукою вважається досить недавнім часом.
Ці ракети відрізняє точність: їх використовують задля того, аби вдарити точно в ціль, а не стріляти "в белый свет как в копеечку", як це нерідко роблять росіяни зі своїми боєприпасами. Тому ЗСУ, зокрема, першою ціллю цих ракет обрали луганський аеропорт, який окупанти використовують в якості логістичної бази. "Інформатор" вже докладно писав на цю тему.
Окрім своїх безпосередніх бойових характеристик, "атакамси" також володіють іншою важливою у війні рисою. А саме - можливість до різного роду модифікацій. Існують як мінімум шість моделей модифікації даних ракет, що робить цю зброю універсальною.
Нарешті, не варто забувати й про виключно політичний момент. В кремлі постійно смішать світ своїми "червоними лініями". Мовляв, західні країни можуть підтримувати Україну - однак лише до якоїсь певної межі. Після цього нібито вмикаються "червоні лінії" для москви. Остання неодноразово казала так про ATACMS. Як ми бачимо, ці ракети вже в Україні - а росії не залишається нічого, окрім дивнуватих жартів путіна з цього приводу.
А отже, це потужний сигнал іншим нашим західним союзникам: можна й треба поставляти Києву зброю. Це можна та треба робити просто тут і зараз - а москва не зможе відповісти нічим, окрім вимучених жартів старого кремлівського очільника, який, схоже, вже й сам не розуміє до ладу, про що він взагалі говоре в публічних виступах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.