Очікується, що законопроєкт про множинне громадянство ухвалять до кінця 2025 року
Українським громадянам вже невдовзі дозволять мати подвійне громадянство. Цю ініціативу хочуть закріпити на офіційному рівні. Законопроєкт про множинне громадянство планують ухвалити до кінця 2025 року. Першочергово він розрахований на емігрантів.
Про те, що українцям дозволять мати подвійне громадянство, повідомив міністр національної єдності Олексій Чернишов в інтерв'ю для видання La Repubblica.
Він наголосив, що за межами України наразі перебуває понад 20 мільйонів українців. Близько 5 мільйонів із них виїхали після початку повномасштабного вторгнення Росії.
"Ми не будемо змушувати когось повертатися, це має бути добровільним процесом. Завдання міністерства – об'єднати всіх українців і в країні, і за кордоном", – повідомив Чернишов.
За його словами, документ першочергово стосуватиметься українських мігрантів. Після ухвалення законопроєкту біженці матимуть такі ж права, як і ті, хто залишився в Україні. Приміром, зможуть голосувати на виборах.
"Перш за все, ми приймаємо закон, який дозволить емігрантам мати подвійне громадянство, що зараз заборонено. Вони матимуть ті ж права, що й ті, хто залишився в Україні, зокрема право голосу", – додав Чернишов.
На питання кореспондента видання про те, чи зможуть українці за кордоном голосувати вже на наступних виборах, Чернишов точної відповіді не дав.
"Це не точно. Щоб впоратися з процедурами, терміни не будуть короткими, необхідно буде дотримуватися процедури та продемонструвати, що ви проживали в Україні", – заявив міністр.
У законопроєкті визначаються допустимі випадки множинного громадянства, поновлення громадянства України для деяких іноземних громадян, а також процедура його повернення у спрощеному порядку. У законопроєкті зазначені наступні випадки отримання подвійного громадянства:
Множинність громадянства не буде допускатися для осіб, які мають громадянство держави, що визнана Верховною Радою агресором, окупантом, і не визнає територіальну цілісність та суверенітет України або голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року № 68/262.