Українців закликають запалити свічку пам’яті про жертв Голодомору

Читать на русском

1933 рік для України став часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення

Читать на русском
Українців закликають запалити свічку пам’яті про жертв Голодомору
Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв

1933 рік для України став часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення

У суботу, 26 листопада, Україна і світ вшановують пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У цей день о 16:00 всіх просять долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання. А також засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи.

Цього року українці вшановують жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору проти українців знову застосовують геноцидні практики.

"У нинішній війні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані", - зазначили в Українському інституті національної пам’яті. 

 

 

Гаслом цьогорічної кампанії на вшанування пам’яті жертв Голодомору "Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо"
Гаслом цьогорічної кампанії на вшанування пам’яті жертв Голодомору "Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо"

Голодомор – це геноцид Українського народу

Його вчинив комуністичний тоталітарний режим із наміром знищити цілком чи частково українську націю як таку. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього" та Закону України "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 року. 

Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932–1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри. Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у Росії знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту.

Раніше ми писали, що Чехія визнала Голодомор геноцидом українського народу. Крім того, росія вчергове хоче влаштувати голодомор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.